Кулеба звинуватив Іран в приховуванні істинних причин збиття літака МАУ

В Ірані оприлюднили підсумковий звіт про причини аварії пасажирського літака МАУ у січні 2020 року. Про це повідомляє DW з посиланням на Іранське агентство цивільної авіації назвало. 

 

“Літак було ідентифіковано як ворожу ціль унаслідок помилки оператора ППО (…) під Тегераном, і по ньому було випущено дві ракети”, – йдеться у звіті.

 

Внаслідок ураження іранською ракетою літака Українських міжнародних авіаліній загинули всі 176 осіб які в ньому перебували. 

 

Не погоджується з висновками іранської комісії очільник українського Міністерства закордонних справ Дмитро Кулеба. На його думку, опублікований звіт – це “ не що інше, як цинічна спроба приховати істинні причини збиття нашого літака”. Він також зазначив, що Україна направляла іранській стороні понад 90 сторінок зауважень та пропозицій до проекту цього звіту та наполягала, щоб Іран долучив їх до фінального документа. 

 

“Змушені констатувати, що розслідування було упередженим, представлені докази є вибірковими, а висновки – оманливими. Документ не надає всіх обставин, не розкриває першопричини трагедії та ланцюжок дій, які до неї призвели. Це не звіт, це збірка маніпуляцій, мета якої – не з’ясувати істину, а виправдати Ісламську Республіку Іран”, – зазначив міністр. 

 

Він, зокрема, вказав на те, що Іран провів технічне розслідування з численними порушеннями міжнародних стандартів, Чиказької конвенції та правил Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO). 

 

“Ми не дозволимо Ірану приховати правду, не дамо уникнути відповідальності за цей злочин”, – прокоментував очільник МЗС України. Кулеба також висловив переконання, що “справедливість восторжествує, скільки б зусиль і часу на це не знадобилося”.

 

Нагадуємо: