У Китаї навчилися синтезувати крохмаль з вуглекислого газу

  Китайські вчені навчилися синтезувати крохмаль з вуглекислого газу. Це дозволить розпочати промислове виробництво крохмалю, а для вчених відкриває новий технічний маршрут для синтезу складних молекул з вуглекислого газу. Про це інформує  РБК-Україна з посиланням на заяву Академії наук Китаю.

 

  Технологічний прорив здійснили вчені Тяньцзіньського інституту промислової біотехнології. Вони розробили систему, в якій крохмаль синтезується під час 11 основних реакцій. Вчені вважають, що розроблена ними технологія дозволяє виробляти крохмаль у 8,5 разів ефективніше за традиційний процес виробництва крохмалю з кукурудзи.

 

“Якщо загальна вартість процесу може бути знижена до рівня, економічно порівнянного з сільськогосподарськими посадками, то в майбутньому це може заощадити понад 90% оброблюваних земель і ресурсів прісної води”, – заявив один з авторів дослідження.

 

Також вироблення крохмалю з вуглекислого газу може допомогти уникнути негативного впливу на навколишнє середовище пестицидів і добрив, а також сформувати стійке суспільство, засноване на біотехнологіях.