Космонавти скаржаться: російський модуль Наука дуже сильно скрипить

  Космонавти поскаржилися на гучний скрип петель багатофункціонального лабораторного модуля «Наука», який нещодавно був пристикований до російського сегменту Міжнародної космічний станції (МКС). Про це повідомляє РІА «Новості» з посиланням на організовану NASA трансляцію переговорів членів екіпажу із Землею. «Вони так скриплять, що через них практично не чути весь інший шум на станції», – поскаржився один з російських космонавтів під час сеансу переговорів.

 

  Інший член російського екіпажу Олег Новицький поскаржився на те, що на вході в каюту модуля стирчать якісь незрозумілі металеві конструкції, на яких колись щось, можливо, було закріплено. Ці елементи, не виконуючи ніякої функції, ускладнюють пересування космонавтів.

 

  Нагадаємо, що «пригоди» російського модуля «Наука» розпочалися відразу після стикування її до МКС. Незаплановане включення двигунів «Науки» призвели до того, що МКС зробила кульбіт на 540 градусів (майже два оберти) і змінила загальну орієнтацію в просторі. У Роскосмосі заявили, що причиною некерованого увімкнення двигунів став збій в програмному забезпеченні.

 

  «Наука» була пристикована до МКС 29 липня 2021 року. Модуль був пристикований на місце перехідного модуля «Пірс», який за допомогою вантажного корабля «Прогрес МС-16» був відстикований від російського сегмента космічної станції да затоплений в Тихому океані.