Коли Україна переможе росію, то навіщо їй тоді членство в НАТО?, – Іраклій Гарібашвілі

  Прем’єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі, коментуючи саміт НАТО у Вільнюсі, заявив, що Альянс не робить дієвих кроків щоб залучити до блоку Україну. Він бачить в такій позиції лідерів НАТО суперечності.

  “Ми почули прямі заяви про те, що Україна не зможе стати членом НАТО, допоки не переможе росію. І я маю питання, якщо Україна переможе росію, то навіщо їй тоді членство в НАТО?” – вискловився Гарібашвілі. Заяву очільника грузинського уряду цитує SOVA.

  Грузинський прем’єр бачить суперечність у тому, що НАТО, з одного боку, готове гарантувати безпеку будь-якої суверенної, незалежної держави, а з іншого – заявляє, що Україна не готова стати членом НАТО, доки вона воює з Росією.
На його думку Грузія має винести для себе урок з цієї ситуації.

  Варто нагадати, що кілька днів тому SOVA, аналізуючи результати саміту НАТо у Вільнюсі писала про те, що  підсумкові формулювання, м’яко кажучи, розчарували Володимира Зеленського.

  «Безпрецедентно та абсурдно – коли (у рішенні саміту НАТО) немає жодних часових рамок ні для запрошення (!), ні для членства України; і коли натомість додається якесь дивне формулювання про „умови“ навіть для запрошення України… Невизначеність — це слабкість. І я відверто обговорю це на саміті», — написав Зеленський  у Твіттері дорогою до Вільнюса.

  Судячи з повідомлень західних ЗМІ, Твіт Зеленського, викликав роздратування навіть у тих учасників саміту, які симпатизують Києву. “Зеленський зайшов надто далеко”, – процитувало Politico анонімного високопоставленого дипломата з центральноєвропейської країни.

НАГАДУЄМО:

Президент Болгарії звинуватив Україну у небажанні домовлятися з росією