Іран та Саудівська Аравія порозумілися за посередництва Китаю

  Іран та Саудівська Аравія погодилися відновити дипломатичні відносини після переговорів за посередництва Китаю.

  «За підсумками переговорів Іран і Саудівська Аравія домовилися відновити дипломатичні відносини та відкрити посольства… протягом двох місяців», — повідомило державне інформаційне агентство Ірану Irna з посиланням на спільну заяву.

  Відносини між країнами погіршилися після нападу іранських протестувальників на дипломатичні представництва Саудівської Аравії в Ірані та страти шиїтського священнослужителя. Віднсини були розірвані за ініціативи Ер-Ріяду в 2016 році через те, що Іран був ключовим дестабілізуючим фактором в регіоні. Тепер після узгодження рішення про відновлення дипломатичних посольств міністри закордонних справ зустрінуться для подальшої підготовки до обміну послами.

  В теперішній геополітичній ситуації цю подія неможна Сьогодні неможливо однозначно оцінити. Це може бути як крок від Заходу, оскільки подальша співпраця країн приведе до потужних інвестицій в Іран, що виступає ключовим союзником Московії на Середньому Сході. З іншого боку це може бути реакція на посилання Турччини, через її спробу налагодити контроль над економічним потоками між Заходом і Сходом.

  Не варто також забувати про розширення сфер інтересів комуністичного Китаю у цьому напрямку.

  Потрібно також особливу увагу звернути на заяву міністра закордонних справ Саудівської Аравії який зазначив зазначив, що країна завжди дивитиметься на власні інтереси та співпрацюватиме на Заході і на Сході. Це висловлювання можна також розуміти: “У нас немає друзів, є лише економічні інтереси і ми будемо зважати саме на них”.

НАГАДУЄМО:

 

Бангладеш вимагає собі компенсацій за те, що росія напала на Україну