Європарламент ухвалив рішення про створення трибуналу за злочини, вчинені проти України

  За рішення про створення трибуналу за злочини, вчинені проти України проголосували 472 депутати, проти — 19, утрималися 33 європейських політики. Це означає, що європарламентарі вважають путіна і його компанію покидьками рівня Мілошевича, і збираються полювати за їхніми політичними скальпами, щоб потім судити. 

  На даному етапі Європарламент поставив собі завдання знайти юридичний шлях переслідування “сучасних диктаторів” з міжнародним імунітетом. Це можливо через рішення Радбезу ООН… Але його діяльність паралізована через вето Росії й Китаю. Інший напрямок руху – через Генасамблею. ЄС тепер буде локомотивом цього процесу. Потрібно мінімум 129 голосів.

   Аби Путіну не було сумно на трибуналі, до списку фігурантів додали й Лукашенка. Його формальний статус – поплічник агресора, неформальний – «молодший брат по щастю». Йдеться також про покарання Шойгу та інших високопосадовців, яких не можна притягнути до відповідальності за війну через Міжнародний кримінальний суд у Гаазі. Аналогічний трибунал був проведений у Нюрнберзі – тоді судили лідерів нацистів – близько двох десятків осіб.

  Єврокомісар з юстиції Рейндерс повідомив, що ЄС вже обговорює з Києвом і Гаагою створення міжнародної спецпрокуратури, яка розслідуватиме злочини агресії.

  І ще одна важлива ініціатива: Європарламент планує конфіскувати заморожені активи центробанку РФ і використати їх в якості репарацій для України. Це перший крок до конфіскації російських капіталів за кордоном.

  Рішення по трибуналу має показати російському панівному класу, що їхня країна зайшла у глухий кут. «Це важливо, щоб зупинити у суспільстві імперіалістичний наратив», – вважає латвійський депутат Робертс Зіле. «Давайте не запізнимося бодай б з трибуналом, якщо вже ми запізнилися з «Леопардами». Так литовський депутат Європарламенту закликав колег негайно почати роботу.

 

НАГАДУЄМО:

Росія залучила Раду Безпеки ООН для вирішення питання канонічності церков в Україні