Росія залучила Раду Безпеки ООН для вирішення питання канонічності церков в Україні

  Рада Безпеки ООН зібралася на вимогу росії для розгляду питання про нібито якісь утиски православної церкви в Україні. З цього приводу представник України при ООН Сергій Кислиця заявив, що це пряме знущання з Ради Безпеки, коли представник росії вимагає від Радбезу визнати, яка релігійна конфесія в Україні має бути визнана канонічною, а яка – єретичною.

  “Ми вже чули божевільні заяви про “бойових комарів”, українські “брудні бомби” й хімічну зброю, секретні біолабораторії. Сьогодні російський представник пішов ще далі. Це справжнє знущання з Ради Безпеки, коли співучасник злочинів проти людяності вбирається в мантію проповідника й розповідає Раді Безпеки ООН, яка конфесія в Україні має бути визнана канонічною, а яка — єретичною”, — наголосив Сергій Кислиця.

  Також Представник України при ООН додав, що представник путінського режиму зловживає постійним представництвом неіснуючої країни (СРСР) в ООН і постійно змушує Раду Безпеки вислуховувати різні дезінформаційні заяви.   “росія намагається відвернути увагу цього органу від реальних загроз безпеці, що випливають з її агресії, і створити димову завісу, приховуючи свої злочини за тоннами фальшивок”, — додав він.

  Сергій Кислиця зачитав заяву Української православної церкви, у якій наголошується, що вона “не зверталася до жодної держави по допомогу в захисті своїх прав, тим більше до держави, яка вчинила віроломний збройний напад на нашу країну”. У заяві йдеться: “Ми стурбовані тим, що питання про Українську православну церкву порушується структурами, які не мають до нас жодного стосунка. Ми закликаємо владу росії не виступати від імені нашої Церкви на міжнародних майданчиках і не використовувати релігійний чинник у своїх політичних цілях”.

  Кислиця також озвучив заяву різних релігійних конфесій в Україні, у якій наголошується, що війна принесла віруючим “величезні страждання, а свобода людей, їхні релігійні переконання фактично стали первісною мішенню російських окупантів”. За одинадцять місяців вони зруйнували або розграбували понад 270 церков і релігійних будівель, вбили та замучили до смерті десятки священнослужителів.

 

НАГАДУЄМО:

Суд заочно обрав запобіжний захід для Віктора Януковича