Європа може обрати шлях “умиротворення Путіна” замість захисту Литви

   Чи буде Європа захищати демократичні цінності, чи піде по шляху “умиротворення Путіна” та вирішить пожертвувати частиною Литви, щоб уникнути прямого військового зіткнення з Російською Федерацією? Про це в ефірі телемарафону FREEДОМ говорив Михайло Самусь, експерт Центру дослідження армії, конверсії та роззброєння.


  За його словами, Росія може наважитися на наступ на Литву з території Білорусі з метою окупувати “Сувалкський коридор”, який з’єднує Білорусь та Калінінградську область РФ.

 

  Росія та Білорусь неодноразово відпрацьовували захоплення “Сувалкського коридору” під час військових навчань “Захід”. Тоді за легендою навчань “Союзна держава” боролася проти вигаданої агресивної проамериканської Вейшнорії.


  У разі такого розвитку подій країни НАТО “можуть стояти на тій позиції, що давайте пожертвуємо частиною Литви, дамо коридор Росії … і не допустимо ескалації у третю світову війну”, – вважає Самусь.


  Схоже, що саме через “небажання конфліктувати з Путіним” було запущено механізм гальмування вступу в НАТО Швеції та Фінляндії. “Фінляндія десятиліттями готувалася до нападу Росії і чинитиме запеклий опір, якщо воно відбудеться”, – заявив головнокомандувач збройними силами Тімо Ківінен.

 

Юріс Шалтіс, НОВА: новини ветеранів АТО/ООС