Якщо “Північний потік-2” економічно нерентабельний, то навіщо росіяни так наполегливо намагаються його добудувати?

 Оператор проєкту газопроводу “Північний потік-2” запросив у Федерального морського і гідрографічного агентства Німеччини (BSH) негайне оформлення дозволу на продовження будівництва. Регулятор зараз вивчає ситуацію. Речниця BSH не назвала дату можливого ухвалення рішення. Німецькій агенції новин dpa факт отримання заявки в BSH підтвердили в неділю, інформує Укрінформ.

 

 Нагадаємо, заразі роботи в німецьких водах призупинено через позов організації Німецької екологічної допомоги (DUH) та Союзу охорони природи Німеччини (NABU). Вони оскаржили дозвіл BSH від 15 січня, виданий компанії Nord Stream 2 AG на прокладання труб для завершення будівництва газопроводу “Північний потік-2” в німецькій ексклюзивній економічній зоні (EEЗ) довжиною близько 16,5 км і 13,9 км у період із кінця вересня до кінця травня.

 

 Глава МЗС Дмитро Кулеба у своєму Twitter написав: “Вартість Північного Потоку-2 давно перевищила економічну доцільність. Але Кремль надалі викидає мільярди. Це доводить: йдеться не про газ, а про підрив безпеки України, Європи і євроатлантичної єдності. Ми захищали і послідовно захищатимемо енергетичну незалежність Європи від РФ”.

 

 Понад 94% будівництва спірного трубопроводу вартістю 10 млрд євро вже завершено. Залишивс відрізок близько 150 км. Після запровадження санкцій США російська сторона проводить роботи по завершенню будівництва власними силами.

 

Нагадуємо: