Росія ніколи не готується до майбутньої війни, оскільки вона завжди до неї готова. Очільники країни, яка розв’язує військові конфлікти протягом всіє своєї історії, вважають, що вони вже самі вільні обирати коли та проти кого їм розпочати майбутню агресію. Але для успішного ведення загарбницької війни потрібен мотивований мобілізаційний матеріал – необхідно виховати таке покоління, яке не задаватиме питань під час поневолення чергового народу.

 

 

Військовий підготовці молоді в Росії завжди приділяли багато уваги. У часи Радянського Союзу піонерські організації проводили військово-спортивну гру “Зорніца”, під час якої проходила підготовка молоді до реалій армійського життя та культивувалася ідея готовності померти за батьківщину. Дітей проходили первинну вогневу підготовку, навчалися медичній справі, захисту від хімічної зброї та тактичним навичкам. Хоч сьогодні дорослі, які грали у своєму дитинстві у “Зорніцу”, згадують це як веселе проведення часу на природі, насправді керівники радянської країни готували мільйони школярів до неминучої війни з усім світом. Нерідко бувало, коли такі вишколи проводили разом з офіцерами військових частин та солдатами.

 

 

 

 

 

 

Після розпаду СРСР в новоствореній Російській Федерації намагалися відроджувати традиції військового виховання молоді, які сильно похитнулися у часи лібералізації пострадянського суспільства. Першочергово, під егідою КПРФ, почали відроджуватися піонерські шикування та різноманітні зльоти. Втім, це вже була громадська організація, яка не мали широкої підтримки від держави.

 

З 2005 року починає своє існування  російський молодіжний рух “Наші”, створений за ініціативи та підтримки уряду Російської Федерації і особисто президента країни Володимира Путіна. Ініціатором створення руху був відомий зараз Владислав Сурков, який у ті часи обіймав посаду заступника керівника адміністрації Президента Російської Федерації. У цього руху існувало і своє воєнізоване крило –  “Добровільна молодіжна дружина”. Втім вона, як і рух “Наші” була розпущена на початку 2010-х років.

 

Добровольная народная дружина

 

Радянського союзу. Це було зумовлено доступом молоді до інформації про агресію Російської Федерації проти інших держав та про злочини всередині країни, що сильно відрізняється від ситуації яка існувала за часів  СРСР. Саме тему в РФ почалось трансформування молодіжної державної політики у бік цілковитої мілітаризації молодого покоління. У липні 2016 року в Росії створюється військова організація “Юнармія”, яка стала віддзеркаленням реальної армії для дітей та підлітків.Ініціаторами створення такої “армії” була відновлена у 2009 році ДОСАФ та одіозні політики, такі як Валентина Терешкова. Вступити до цієї парамілітарної організації можна з 8 років за згоди батьків, з 14 років така згода взагалі непотрібна. 

 

Згідно з даними дослідження волонтерського проекту ІnformNapalm у 2019 році чисельність руху “Юнармія” вже досягла півмільйона дітей. 

 

“Керівником головного штабу Юнармії з 21 червня 2018 року став депутат Державної думи РФ, полковник збройних сил РФ Роман Романенко. До головного штабу “Юнармії” входять як представники збройних сил РФ, так і різноманітні державні діячі, політики, пропагандисти, спортсмени, зокрема: начальник Головного управління по роботі з особовим складом збройних сил РФ полковник Михаїл Баришев, начальник Управління державно-патріотичного виховання Головного управління по роботі з особовим складом збройних сил РФ полковник Сєргій Гусєв, президент Федерації воєнно-тактичних ігор, актор, продюсер, телеведучий Михаїл Галустян, член Міжнародного Олімпійського Комітету майор збройних сил РФ Єлєна Ісінбаєва, генеральний продюсер федерального спортивного телеканалу “Матч ТВ”, продюсер, телеведуча Тіна Канделакі, донька міністра оборони РФ Ксенія Шойгу, син Дмітрія Рогозіна Алєксєй Рогозін”, – наводять діні про організацію журналісти проекту  ІnformNapalm.

 

 

Програма підготовки у “юнармійців” дуже проста та схожа на первинну військову підготовку в армії: збирання-розбирання зброї, подолання смуги перешкод, тактична підготовка.  У школах створюються нові спеціалізовані кабінети, стрілецькі тири, закуповуються стрілецькі симулятори, тренувальна зброя, в тому числі міни і гранати та інше тренувальне обладнання. Окремо приділяється увага пропагандистському впливу, діти починають вивчати лише “правильну історію про перевагу т.з. Росії над іншими країнами”.  Одна з офіційних цілей створення організації вказує, що програма розвитку “Юнармії” ставить  “формування у молоді готовності та практичної здатності до виконання громадянського обов’язку і конституційних обов’язків по захисту вітчизни”. 

 

Мілітарна істерія в Росії докотилася вже і до дитячих садочків. Тут створюють повноцінні “кадетські групи”, де діти щоденно носять військову форму, вивчають структуру армії, види військової техніки та зброю, навчаються безумовно підкорятися наказам. 

 

Але вплив російської військової пропаганди не обмежується лише її майбутніми громадянами. Російська федерація докладає максимально зусиль для того, щоб українські діти підняли зброю проти батьківщини. З 2019 року на окупованих територіях Донецької та Луганської областей діють філіали “Юнармії” цілковито за російським зразком: військова підготовка, “патріотичні” акції, спортивні події та екскурсії пам’ятними місцями. Все це вплине не лише культивування почуття великої Росії у дітей та підлітків, а також виховає у них цілковиту ненависть до України. Цей процес, нажаль, може стати беззворотнім, оскільки ніякої альтернативи для занять у місцевих не існує. Або ти готуєшся,досягаєшь віку 18 років та ідеш воювати проти України, або тобі просто залишається кудись поїхати чи проживати в злиднях. Проте на питання, а хто винен у такій ситуації, існує чітка відповідь – Україна. Бо ненависть Росія буде культивувати з самого дитинства. Так само як до всього іншого світу.  

 

Нагадаєумо: 

 

Слідкуйте за нами

Відео

Секретні документи МВС. Стеження за активістами
{"popup_fix":"false"}
Михайло Забродський. Інтерв’ю про нову армію, старі проблеми та велику політику
{"popup_fix":"false"}
Більше відео
Стежити за останніми новинами
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial