Галина Куц: Метою для нас є розробка єдиного механізму з увіковічнення пам’яті Героїв сучасної російсько-української війни на Донбасі

  Сьогодні (11.03.2021 – ред.) я виступила під час сесії Харківської обласної ради, коли затверджувалося рішення щодо Програми з національно-патріотичного виховання.
 
  На Харківщині вже понад 280 загиблих у результаті російсько-української війни і увіковічнення їхньої пам’яті є нагальною проблемою. Депутати фракцій «Європейської Солідарності» в місті та в області зробили колективне звернення про те, щоб в освітніх закладах за бюджетні кошти встановлювалися пам’ятні дошки для вшанування загиблих. Але в результаті ми отримали типову відписку-відмову з переліком тих меморіальних дошок, які вже встановлено на окремих закладах освіти. Тобто, ми спрямували колективне звернення, але нас проігнорували.
 
  З чим насправді ми зіткнулися? По-перше, меморіальні дошки встановлюються часто за кошти меценатів. І потім не зовсім зрозуміло, хто несе за них відповідальність, стежить за їхньою цілісністю. По-друге, з’ясовується, що навіть важко дізнатися кількість загиблих харків’ян на фронті, оскільки ведення статистики загиблих розосереджене між різними інституціями. Врешті, лише волонтери можуть підказати найточніші дані. По-третє, «у коридорах влади» постійно виникають ідеї, щоб кожна територіальна громада сама це вирішувала і робила, бо це їхні школи і їхня компетенція. Воно нібито й так, але трохи не так! Бо воїни загинули не за конкретну школу, чи за конкретну ОТГ, вони загинули за державу Україна. Тому не варто ці питання списувати лише на місцеве самоврядування, треба домовлятися про узгодження.
    
  Загалом метою для нас є розробка єдиного механізму з увіковічнення пам’яті Героїв сучасної російсько-української війни на Донбасі. Так само, як перед 9-им травнем усі органи місцевого самоврядування автоматично приводять в порядок могили/меморіальні дошки/пам’ятники щодо Другої світової війни, так само має бути до автоматизму доведена їхня діяльність перед 14-м жовтнем щодо увіковічнення пам’яті загиблих сучасної війни.
 
  Тобто,  має бути створена єдина структура по увіковічненню пам’яті Героїв російсько-української війни, які мешкали на Харківщині.
 
  Це дуже важливо для національно-патріотичного виховання. Особливо для нашого прифронтового регіону, оскільки Харківщина сьогодні – це щит України.
 
Нагадуємо: