Фермери та учасники АТО/ООС протестують проти “фокусів із землею”

Сьогодні, 28 грудня 2020 року, в Луцьку пройшла масова акція, яку організувала Асоціація  фермерів та приватних землевласників  Волині разом з учасниками бойових дій і волонтерами проти “фокусів із землею” керівництва ГУ Держгеокадастру у Волинській області.

 

Кілька десятків учасників акції вимагали зустрічі з керівництвом області і  ГУ Держгеокадастру, щоб довести своє занепокоєння ситуацією, яка склалася в регіоні з розбазарюванням земель. Річ у тім, що останніми днями, як дізналися місцеві активісти, майже щодня до ГУ Держгеокадастру у Волинській області, яке перебуває в стадії ліквідації, надходять десятки заяв про виділення земельних ділянок  переважно із… Києва та Київської області.

 

 

Голова Асоціації фермерів та приватних землевласників  Волині, яка на сьогодні офіційно об’єднує півтори сотні орендарів та приватних землевласників,  депутат Доросинівської сільської ОТГ Руслан Хомич розповів «НОВА: новини ветеранів…», що участь у акції взяли учасники ГС «Кіборги», учасники бойових дій, волонтери, фермери.

 

Приводом  стала інформація про те, що з Київської області привозять заяви про виділення землі на підставних осіб і забирають землю для них у фермерів, у власників городів, за межами населених пунктів, де земля має належати громадам, але ще їм не передана. Така ситуація обурила волинських фермерів і землевласників, адже земельні ділянки мають виділяти для ведення особистого сільського господарства. Тобто людина, яка отримує землю, має проживати в цьому населеному пункті, мати власне господарство тощо. 

 

«Земля на Волині має виділятися першочергове тим хлопцям, які повертаються з війни, обживаються в тих населених пунктах, планують вести власне господарство тощо, – говорить Р. Хомич. – А що виходить? Фронтовики повертаються додому, розраховують отримати належні їм два гектари землі, але їм кажуть, що землі вже немає… От так і влада породжує міграцію наших трудових ресурсів до Польщі…»

 

Нагадуємо:

Учасники сьогоднішньої акції оцінили те, що відбуається не просто як корупцію. Це безсоромний і відвертий грабунок всієї країни, місцевих громад, адже земля, яку хочуть виділити «стороннім» просто перепродається великим масивом у 400 гектарів. І тут би мала втрутитися СБУ, яка має відстежувати ситуацію, бо у волинян фактично забирають робочі місця, навколишнє середовище. Крім того, учасники акції звертали увагу на те, що в результаті сумнівної політики ГУ Держгеокадастру у Волинській області місцеві громади втрачають надійне надходження до своїх бюджетів – земельний податок і орендну плату за землю.

 

«Останні роки вся агрополітика держави будувалась таким чином, щоб потенційного покупця – селянина не залишилося. Сьогодні три, а то й менше відсотка селян можуть самостійно обробляти землю. В основному державна фінансова підтримка була і є спрямована на крупного сільгоспвиробника: агрохолдинги, агрофірми. Селяни-одноосібники, фермери взагалі позбавлені будь-якого фінансування, – розмірковує Р. Хомич. – Відповідно село занепадає. Старі люди доживають, а молодь тікає або у міста, або закордон. Якщо ситуацію не змінювати, то ще за трохи не буде кому працювати і жити в сільській місцевості. Тому держава просто зобов’язана повернутись обличчям до селян. В першу чергу, необхідно подбати про те, щоб молодь не залишала рідних домівок…».

 

З мітингувальниками зустрівся Володимир Боярчук, голова тимчасової комісії з ліквідації обласного управління Держгеокадастру.  Посадовець запевнив протестувальників, що не підписуватиме заяв про виділення земельних ділянок тим, хто проживає поза межами Волинської області. Але, за словами голови Асоціації  фермерів та приватних землевласників  Волині, ті, хто сьогодні вийшов на протест, реалісти. Вони добре розуміють, що консалтингові групи, які стоять за тими, хто організує масову подачу заяв щодо виділення земельних ділянок нібито учасникам АТО/ООС з Київщини, не зупиняться.

 

«В разі відмови задовольнити заявки, які щодня надходять до  ГУ Держгеокадастру у Волинській області, ті звернуться до судів. Причому, на Київщині, – прогнозує Р. Хомич. – Рішення судів не важко передбачити, бо за законом земельні ділянки, зокрема, учасникам бойових дій мають видавати не залежно від місця проживання або реєстрації заявників. Отже, закон про продаж землі ще не набрав чинності, а нашим фермерам вже пропонують купити у «псевдофронтовиків» з інших регіонів нашу землю…».

 

Тому, наголошує Р. Хомич, волиняни не зупиняться і надалі будуть відстоювати справедливість в земельному питанні.

 

Олександр Брусенський, “НОВА – новини ветеранів: інформаційний портал для учасників АТО/ООС”

 

Нагадуємо: