Мета акції-нагадування “Два серця у полоні” — привернути увагу суспільства до проблеми повернення полонених та пошуку зниклих безвісти військових, розповіла Суспільне Харків співорганізаторка Світлана Білоус.
У центрі Харкова, на майдані Свободи, зібралися родичі зниклих безвісти та полонених військових. Вони встановили на майдані Свободи столи і два стільці: на одному сиділа близька людина полоненого, а на другому стільці навпроти висіла військова форма, але він залишався порожнім.
У Дніпрі дружини українських військовополонених організували перформанс: вони та діти сидять за столом, а напроти – фото їхніх чоловіків.
Одна з учасниць акції Ольга, її чоловік потрапив у полони після виконання бойового завдання на Вугледарському напрямку. Жінка каже, вона не знає, де і в яких умовах утримують її чоловіка. “Знаємо, що в нього критична втрата ваги, в нього пухлина на хребті. Наразі, на цей рік, нам нічого невідомо. Акцією “Два серця в полоні” хочемо привернути увагу, європейське суспільство до проблеми з полоненими, щоб нас чули, щоб нашій країні допомагали повертати наших бійців з полону”, – розповіла дружина військовополоненого.
У Запоріжжі родичі наших захисників, які перебувають у полоні, також зібралися в центрі міста, щоб нагадати про долю своїх близьких. До акції долучилося близько ста людей. Учасниці сиділи за столами в символічному очікуванні своїх чоловіків, братів та синів, а на фоні лунали голоси з їхніми почуттями.
“Два серця в полоні” — це про те, що в полоні одна людина з сім’ї, але друге серце, другої людини, також в полоні. Дівчата сидітимуть за столами і чекатимуть своїх рідних з полону. Під час того, як вони сидітимуть за столами буде звучати аудіозапис. Аудіозапис почуттів рідних, які вони відчувають за цей час, коли вони очікують своїх рідних з полону”, – розповіла організаторка акції Тетяна.
У Черкасах відбулася мирна акція на підтримку військовополонених. Зорганізували її родини захисників. На площі біля міської ради зібралися понад пів сотні людей. Вони принесли повітряні кульки у формі серця, прапори та плакати.
Учасники заходу організували “живий ланцюг”, а також перформанс “Два серця в полоні”: лунали записи листів, що писали родичі військовополонених до своїх рідних — до коханих, батьків, братів, синів.
У Миколаєві рідні військовополонених вийшли на акцію-нагадування, присвячену військовополоненим та зниклим безвісти військовим. Також у центрі міста відбувся перформанс за участі родичів полонених, щоб нагадати про долю своїх близьких.
На акцію прийшла Людмила. Розповідає, останній раз говорила з чоловіком 15 місяців тому. “Надіюся, що він в полоні. Ми, 46-та бригада, прийшли на акцію “Два серця в полоні”. На акцію ходимо кожен раз: були у Києві, у Вінниці, на зустрічі в координаційному штабі. Чекаємо своїх чоловіків, яких любимо”, — каже вона.
Піні Лілія приїхала на акцію з Нового Бугу. Жінка чекає з полону чоловіка і тата, говорить — вони служили разом. Жінка розповідає, її рідні перебували разом в одному батальйоні. “Ми чекаємо наших захисників. Кожна людина, кожен українець, бореться за те, щоб повернулись наші бранці. Свободу полоненим! Свободу захисникам!”, — наголосила донька і дружина наших захисників.