Докерувались: українську армію годують російські аграрії

Проте, що особовий склад ЗСУ споживає картопляне пюре виробництва Російської Федерації, яка є державою-агресором, під час прес-конференції “Картопляні барви внутрішнього ринку України” розповів директор ПМП “Вимал” Сергій Самоненко, повідомляє agronews.ua.

 

“100% цієї продукції (картопляного пюре) Україна імпортує з-за кордону. Цей продук є стратегічно важливим для забезпечення потреб збройних сил України. Зараз наша армія використовує картопляне пюре виробництва Російської Федерації, яка за фактом є державою-агресором і реалізує Україні свій продукт”, – розповів Сергій Самоненко.

 

Читайте також:

З трьох існуючих в Україні ліній з виробництва картопляного пюре припинили роботу всі підприємства. В той самий час в ЄС, РФ і Білорусі через держпрограми підтримки галузі картоплярства, в рамках яких виробникам компенсують вартість кредитних відсотків, витрат на придбання техніки, зрошення, насіння, діють регіональні програми стимулювання розвитку картоплярства та будівництва переробних підприємств, ситуація зовсім інша. А в Україні подібних програм немає.

 

“У разі повного переходу на стандарти НАТО українськ військові будуть зобовязані використовувати для харчування винятково напівфабрикати з картоплі, найпоширенішим, із яких є картопляні пластівці/пюре. Внутрішня потреба України в картопляних пластівцях становить 6 тис. т. Саме такого обсягу достатньо, щоб задовольнити добову нормовитрату в 270 г переробленої картоплі на одного військовослужбовця”, – повідомила виконавчий директор УАВК Оксана Руженкова.

 

Вона додала, що наразі Україна повністю імпортує цей продукт із Брянської області РФ, де розташовано три найбільших в Євразії лінії з виробництва картопляного пюре.

 

Нагадуємо: