Демонтований пам’ятник «постапокаліптичній Оленці» виставили на аукціон

Російський аукціонний будинок проведе торги з продажу пам’ятника «страхітливій Оленці», що викликав резонанс не тільки в Росії, але і в інших країнах, після публікації фото, повідомляє  УНН.

 

Пам’ятник відкрили з нагоди 250-річчя села Нова Альоновка (Нововоронеж) Воронезької області Російської Федерації 18 грудня 2020 року. Та простояв він недовго. Місцеві жителі назвали його чортівнею і ущербною подобою, почали вимагати мерію прибрати даний «арт-об’єкт». Місцева влада почула «нарід» і «пішоваши на зустріч побажанням мешканців» 21 грудня 2020 року прийняла рішення демонтувати пам’ятник.

 

Та не зважаючи на такий короткий термін «експозиції», фото пам’ятника швидко поширилися в мережі, викликавши бурхливе обговорення. Більшість зійшлася на думці, що це пам’ятник смерті та постапокаліпсісу.

 

Але після демонтажу виявилося, що у Новсибірську в нововоронезької  “Оленки”  знайшлась “родичка”.

 

Пам’ятник з не менш креативним обличчям встановлений на алеї Друзів міста Новосибірська з’явився в серпні минулого року. Але свою порцію “слави” отримав тільки зараз, після скандалу з “нововоронезькою Оленкою”.

 

Скульптура ” сибірської дівчини” є частиною композиції, що зображує дітей, які запускають повітряного змія. За словами автора скульптури в ескізі ця робота виглядала зовсім інакше, однак реалізувати його не вдалося через те, що довелося заощадити на підряднику на виготовлення якісного пам’ятника знадобилася б сума в п’ять разів більша.

 

Нагадуємо: