Давньоєгипетські фараони урочисто проїхалися вулицями сучасного Каїра (ВІДЕО)

 У Каїрі ввечері 03 квітня 2021 року відбувся “Парад фараонів”. Мумії 18 фараонів і чотирьох цариць, які правили Стародавнім Єгиптом, а також 17 саркофагів урочисто перевезли з каїрського Єгипетського музею в Національний музей єгипетської цивілізації, повідомляє Укрінформ із посиланням на BBC.

 

  Музеї розташовані в кількох кілометрах один від одного. Під час перевезення мумії помістили в спеціальні контейнери, заповнені азотом. Кожен контейнер-саркофаг везли в окремому автомобілі, який був декорований під “похоронний човен” тих часів. Транспортні засоби схожої форми використовувалися в Древньому Єгипті під час транспортування померлих фараонів до їх гробниць. Покриття доріг, по яких проїжджали автомобілі, перед церемонією оновили.

 

  Процесія рухалася у тій послідовності, у якій відбувалося правління фараонів, чиї мумії перевозили в новий музей: від Секененра Таа II, який правив в 1569-1554 роках до нашої ери, до Рамзеса IX, який правив в 1126-1108 роках до нашої ери. Одним із найважливіших експонатів була мумія цариці Хатшепсут – першої жінки в історії Стародавнього Єгипту, яка проголосила себе фараоном і отримала повноцінну царську владу.

 

Читайте також:

  «Ми вибрали [новий] музей, тому що вперше хочемо показати мумії цивілізовано, для освітніх цілей, а не для розваги, як вони експонувалися в Каїрському єгипетському музеї», – заявив єгипетський археолог Захі Хавасс.

 

  Відтепер мумії 18 фараонів і чотирьох цариць, у тому числі останки найвідомішого давньоєгипетського володаря Рамзеса II та могутньої Хатшепсут, будуть зберігатися в новому приміщенні, спеціально побудованому за сприяння ЮНЕСКО.

 

  Коли мумії прибули в Національний музей єгипетської цивілізації, їм влаштували салют з 21-єї гармати. Залишається сподіватися, що муміям фараонів влаштовані почесті сподобались і вони будуть далі себе спокійно вести за новим місцем прописки.

 

  На новому місці експонати будуть доступні для огляду публіки з 18 квітня 2021 року.

 

Повна версія:

 

Нагадуємо: