Часопис війни – 515 доба

   На початок 515 доби війни ворог зосередив основні зусилля на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках. Минулої доби відбулось 40 бойових зіткнень, інформує пресслужба ГШ ЗСУ.

  Досить склада ситуація склалася по всій зоні відповідальності ОТУ Лиман. Рашисти продовжують наступ на Луганщині. Ворог не припиняє атак в районах Масютівки, Куземівки та у Серебрянському лісництві. Особливо важка ситуація на ділянці фронту від Райгородки до Нововодяного.

  Рашисти мають успіхи західніше Кармазинівки – ними було зайнято посадки на висоті. Не виключено, що і Новоєгорівка може бути вже під контролем ворога. Тут ворог має успіхи та буде намагатися їх розвинути. Подібний сценарій створює багато проблем на тому напрямку. На цій ділянці фронту противник має колосальну перевагу в артилерії та не жаліє БК.
На Лиманському напрямку противник вів наступальні дії в районах Надії Луганської області та Торське і Григорівка Донецької області.

  Бахмутський напрямок — тривають бої північніше та західніше Кліщіївки, біля Оріхово-Василівки, Ягідного та Берхівки. Вчорашнє повідомлення про невдалі дії стосувалися новоствореної бригади, яку перекинули на цей напрямок.

  Авдіївський напрямок. Ворог продовжує шукати слабкі місця в обороні ЗСУ в Мар’їнці та на схід від Авдіївки.
На Шахтарському напрямку противник вів безуспішні наступальні дії в районі Новомихайлівки.

  Бердянський напрямок. Тривають бої за Старомайорське та біля Приютного. В підрозділах російських окупаційних військ, які розміщені у тимчасово окупованій Горлівці Донецької області, відзначено наявність громадян Узбекистану. Вказані особи прибули до міста Маріуполь для проведення будівельних робіт. Після прибуття в них вилучили паспорти та мобілізували до складу окупаційних військ в якості добровольців, інформує пресслужба ГШ ЗСУ.

  Запорізький напрямок. Тривають важкі бої на північ від Роботиного та біля Жереб’янки.

  Таврійський напрямок — без особливих змін.

 

  Президент України Володимир Зеленський запевнив західних союзників, що контрнаступ ЗСУ “набере обертів” найближчим часом, пише видання Financial Times. З такою заявою він виступив на Аспенскому безпековому форумі під час спілкування з партнерами за допомогою відеозв’язку, зазначає видання. Президент вкотре закликав збільшити постачання Україні ракет великої дальності та надати Києву сучасні винищувачі, зазначає видання.
  Джейк Салліван, радник із національної безпеки США, заявив на форумі, що результати військових зусиль України стануть зрозумілими лише після того, як Київ повністю задіє свої сили.

  

НАГАДУЄМО:

Часопис війни – триває 514 доба