Часопис війни, 469 доба – огляд подій на фронті

 На 469 добу війни противник продовжує зосереджувати основні зусилля на спробах повної окупації Луганської та Донецької областей. Протягом минулої доби відбулось понад 30 бойових зіткнень, інформує пресслужба ГШ ЗСУ.

У Куп’янському районі Харківської області російські окупанти вдруге обстріляли аміакопровід, але цього разу в нього не влучили. Про це повідомив голова Харківської ОВА Синегубов. 

На Сватівському напрямку продовжуються позиційні бої біля Масютівки, Куземівки.

На Лиманському напрямку протягом протягом минулої доби противник вів безуспішні наступальні дії в районах населених пунктів Кремінна, Білогорівка та Берестове. Тривають позиційні бої в Серебрянському лісництві.

На Бахмутському напрямку противник вів наступальні дії у напрямку Кліщіївки, успіху не мав. Тривають бої на північ від Кліщіївки, біля Оріхово-Василівки та в районі Берхівки. 
  На Бахмутському напрямку наші війська перейшли з оборони в наступ, повідомила заступник міністра оборони Ганна Маляр. За добу, що минула, маємо просування на різних ділянках Бахмутського напрямку від 200 до 1100 метрів. Ворог на цьому напрямку перейшов до оборони, намагаючись утримати займані позиції. Наразі ворог стягує свої резерви на цей напрямок з глибини для захисту.

На Мар’їнському напрямку наші захисники відбили13 атак противника в районі міста Мар’їнка.
На Запорізькому напрямку тривають важкі кровопролитні бої вздовж лінії зіткнення від Левадного до Павлівки. 
На Таврійському напрямку рашисти знищили Каховську ГЕС, що спричинило значне затоплення територій. Російські окупанти самі затопили всю свою першу лінію оборони на лівому березі Дніпра. Вони не розрахували сили вибуху на греблі Каховської ГЕС і  вода знесла всі оборонні укріплення, які рашисти будували майже рік на лівому березі Дніпра навпроти Херсона. На лівому березі Херсона вони  відступили на 5-15 км на схід.
Білгородська Народна Республіка. Рашисти висадили в повітря Каховську ГЕС, щоб “перебити” потік інформації про Шебєкіно. Ворог потрапив у Білгородській області “у патову ситуацію”, тож пішов на крайність, вважає виконавчий директор аналітичного центру “Українського інституту майбутнього” Вадим Денисенко.

НАГАДУЄМО:

Часопис війни, 468 доба – огляд подій на фронті