Часопис війни, 470 доба – огляд подій на фронті

  Триває 470 доба війни. Російська Федерація продовжує вести загарбницьку війну, не рахуючись із людськими та матеріальними втратами. Протягом минулої доби на фронті відбулось 30 бойових зіткнень, інформує пресслужба ГШ ЗСУ.

На Лиманському напрямку протягом минулої доби противник вів безуспішні наступальні дії в районі Веселого.

На Бахмутському напрямку противник вів наступальні дії у напрямках Оріхово-Василівки, Іванівського та Північного, успіху не мав. ЗСУ вдалося розширити успіх біля Берхівського водосховища. Завдяки успішним діям 3 ОШБр було вибито рашистів на широкій ділянці фронту, що прилягає до водоканалу.  Тривають бої біля Оріхово-Василівки та Берхівки.

На Авдіївському напрямку противник здійснив невдалу спробу наступу у напрямку населених пунктів Авдіївка та Первомайське.

На Мар’їнському напрямку наші захисники відбили численні атаки противника в районі міста Мар’їнка, завдавши йому значних втрат. В той же час, ворог завдав авіаційних ударів по Красногорівці.

На Запорізькому напрямку за інформацією пресслужби ГШ ЗСУ рашисти ведуть “оборонні бої”. Аналітики DeepState стверджують, що на цій ділянці фронту тривають важкі кровопролитні бої вздовж лінії зіткнення від Оріхова до Павлівки. Але на карті  DeepStateМap вони відображення не знайшли.

  Ситуація на Запорізькій АЕС будь-якої миті може вийти з-під контролю та стати критичною, — заявив перший заступник мера Енергодара Самойдюк. Мешканців Енергодару просять залишити місто та територію навколо міста. Тим, хто не може цього зробити зараз, радять, якщо є транспорт, тримати його повністю заправленим із усіма тривожними валізами, зібраними документами, цінними речами та іншими засобами першої необхідності.

  Якщо рівень води у Каховському водосховищі опуститься нижче 12,7 метрів, ЗАЕС не зможе закачувати з нього воду, вважає голова МАГАТЕ Ґроссі. «Незважаючи на те, що всі 6 реакторів ЗАЕС зупинено, їм все ще потрібна вода для охолодження, щоб запобігти розплавленню палива та можливому викиду радіоактивних матеріалів».

  Готуючись до такого сценарію, Запорізька АЕС постійно поповнює свої запаси води – включаючи великий ставок-охолоджувач поряд зі станцією, а також менші ставки-охолоджувачі та прилеглі канали – шляхом закачування води з Каховського водосховища, поки це ще можливо.

На Херсонському напрямку рашисти втратили першу лінію оборони після підриву Каховської ГЕС, вважають в ISW.

  Рашистські окупанти не були готові до наслідків підриву греблі Каховської ГЕС, тому зазнали втрат у живій силі, зброї та техніці, повідомляє Генштаб ЗСУ. В підрозділах в підрозділах 7-ої десантно-штурмової дивізії та 22 армійському корпусі зс рфії є травмовані, загиблі та зниклі безвісті. Затоплено польові склади з боєприпасами, провізією, також втрачено автомобільну та бронетанкову техніку, заявили в ГШ ЗСУ.

  У Генштабі ЗСУ також додали, що 06 червня відбулася масова евакуація цивільних із окупованої Каховки (люди використовували свої машини). Разом із цивільними евакуаційними маршрутами скористалися російські військові – вони використовували місцевих як живий щит.

Президент Зеленський шокований реакцією ООН та Міжнародного Комітету Червоного Хреста на прорив греблі Каховської ГЕС. Найбільші міжнародні організації або не дали відповіді на запит про допомогу, або відповіли відмовою “у дипломатичних формулюваннях”. Про це він заявив в інтерв’ю виданню Bild.

“На болотах” без змін. “Київський нацистський режим, створений США та Британією, необхідно змінити, надавши на практиці Україні статусу нейтральної держави”, – заявив патрушев-старий, який в кремлі є “правою рукою” путіна.

НАГАДУЄМО:

Часопис війни, 469 доба – огляд подій на фронті