Часопис війни: 293 доба (КАРТА)

  Триває 293 доба російського широкомасштабного вторгнення.  Противник продовжує зосереджувати зусилля на веденні наступальних дій на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Запорізькому напрямках, інформує пресслужба ГШ ЗСУ. 

 

  Підрозділи Сил оборони відбили атаки окупантів в районах населених пунктів Новоселівське, Стельмахівка, Новоєгорівка, Макіївка, Червонопопівка і Білогорівка Луганської області та Верхньокам’янське, Соледар, Яковлівка, Бахмутське, Бахмут, Кліщіївка, Курдюмівка, Майорськ, Авдіївка і Мар’їнка Донецької області.

 

  Європейські дослідники війни оприлюднили карту бойових дій в Бахмуті та навколо міста. Хоча ситуація дуже складна, але Бахмут повністю під українським контролем. Тривають бої на східній околиці Бахмута, в районі профкому заводу шампанських вин. Агресор пробує оточити місто і для того намагається прорвати нашу оборону між Опитним і Кліщіївкою

 

  За три місяці запеклих боїв, рашисти втративши тисячі людей, сотні одиниць техніки, змогли просунутися місцями лише на десять кілометрів.

 

  На Запорізькому напрямі також спекотно. ЗСУ з високоточної зброї щільно працюють за логістичним ланцюжком ЗС РФ: Мелітополь, Пришиб, Токмак, Михайлівка. Між окупованими Мелітополем та Костянтинівкою пошкоджено міст. Він не впав, але, судячи з відео, дуже втомився. окупанти використовували цей міст для перевезення військової техніки та поповнення живої сили.

 

  Рашистам доводиться використати боєприпаси 40-річної давнини. Вже до початку 2023 року рфія може повністю витратити справні запаси, якщо не отримає допомоги від інших країн. “Вони взяли боєприпаси зі застарілих запасів, що вказує на те, що вони готові використати боєприпаси, деякі з яких було вироблено понад 40 років тому, розповів високопосадовець США.

 

  З початку війни Вільнюс надав Києву допомогу на суму 660 млн. євро. Країни Європи мають зробити все, щоб допомогти українцям перемогти, заявив президент Литви Науседа.

 

  “Військова, фінансова, гуманітарна та інша підтримка України залишається головним завданням для всіх нас. […] Ми маємо зробити все, щоб допомогти українцям перемогти. Тільки це гарантує мир у Європі, світ для всіх нас”, – заявив Науседа на зустрічі із послами ЄС у Вільнюсі.

 

Заставка НАГАДУЄМО