Часопис війни: 285 доба

  Триває 285 доба війни. За інформацією пресслужби Генштабу ЗСУ на Бахмутському та Авдіїівському напрямках противник намагається покращити тактичне положення, ведучи наступальні дії. Обстрілів з усього спектру артилерії зазнали 26 районів населених пунктів. Серед них – Андріївка, Верхньокам’янське, Берестове, Білогорівка, Бахмутське, Бахмут, Кліщіївка, Костянтинівка, Біла Гора, Дружба, Авдіївка, Первомайське, Невельське, Красногорівка, Мар’їнка та Новомихайлівка Донецької області.

 

  Російські окупанти завдали авіаударів по районах населених пунктів Спірне, Верхньокам’янське, Опитне, Водяне, Первомайське та Невельське. На інших напрямках суттєвих змін у ситуації не відбулося. 

 

  Як повідомляють аналітики Інституту з посиланням на українські офіційні особи, ЗСУ планують продовжувати наступальні операції протягом зими, щоб закріпити успіхи та не дати російським військам перехопити ініціативу на полі бою.   За їхніми прогнозами, українська армія зможе послідовно досягати успіху взимку, якщо збереже здатність зберегти перевагу та продовжити оперативні успіхи.

 

  На Криму розпочалася підготовка до “жесту доброї волі”. Так само, як перед втечею з правобережжя Херсона, росіяни, очевидно, готуються вивозити історико-культурні цінності. До частини кримських музеїв уже завезли пакувальний матеріал для евакуації колекцій.

 

  На думку експертів Кримського інституту стратегічних досліджень, евакуацію можуть розпочати під час відходу рашистських військ до Перекопу або з розгортанням настання ЗСУ на лівий берег Дніпра.

 

Заставка НАГАДУЄМО