Боррель почав виправдовуватися за провальні перемовини з Лавровим

Після того, як «поведінку і зміст» переговорів глави дипломатії ЄС Жозепо Борреля із очільником МЗС РФ Лавровим розкритикували, у неділю він опублікував в своєму блозі повідомлення за підсумками свого візиту в Москву, яке більше скидається на спробу виправдати свої дії.

 

Нагадуємо, що Жозепо Боррель перебував з візитом у РФ з 04 по 06 лютого 2021 року. За його словами, Євросоюз і Росія провели “відкритий і чесний” діалог з усіх питань двосторонніх відносин — від боротьби з пандемією, глобальною зміною клімату і відновлення Спільного всеосяжного плану дій щодо ядерної програми Ірану до розбіжностей по Україні, підтримки Брюсселем Навального і висилки з РФ західних дипломатів, які брали участь в неузгоджених акціях протесту.

 

Читайте також:

Пан Боррель підкреслив, що “питання прав людини і основних свобод були в центрі порядку візиту” до Москви. Він вважає, що Євросоюз може ввести обмежувальні заходи відносно Росії через ситуацію навколо опозиціонера Олексія Навального, задіявши новий механізм, який передбачає санкції за порушення прав людини.

 

“Ми обговоримо ці питання з моїми колегами — міністрами закордонних справ ЄС (22 лютого). Як завжди, саме держави-члени повинні будуть прийняти рішення про наступні кроки, і так — вони можуть включати санкції. І у нас є ще один інструмент для цього — недавно затверджений режим санкцій в області прав людини”, — написав Боррель.

 

“Часом дискусія з моїм російським колегою (главою МЗС РФ Сергієм Лавровим — ред.) досягала високого рівня напруженості, оскільки я закликав до негайного і беззастережного звільнення пана Навального, а також до повного і неупередженого розслідування замаху на його життя, — написав він. — Я нагадав міністру Лаврову, що зобов’язання Росії в області прав людини випливають з міжнародних зобов’язань, які вона добровільно взяла на себе, і тому не можуть бути відкинуті як втручання у внутрішні справи”.

 

Читайте також:

Боррель також повідомив, що його команда “контактувала з близьким оточенням Навального”. “Моя команда мала контакти з близьким оточенням пана Навального, щоб висловити нашу підтримку. На жаль, я не зміг зустрітися з ним, так як під час мого візиту він постав перед судом. Я також висловив підтримку ЄС прав людини і політичних свобод, віддавши данину поваги Борису Нємцову, ведучому опозиційному діячеві, на мосту, де він був убитий шість років тому”, — додав він.

 

Під час триденний візиту глави європейської дипломатії до Москви МЗС РФ смачно плюнула “європейській дипломатії в обличчя», оголосивши персонами нон грата трьох співробітників дипломатичних представництв ФРН, Польщі та Швеції. Російська сторона звинуватила їх в участі в акціях протесту 23 січня 2021 року в Москві і Санкт-Петербурзі.

 

Нагадуємо: