Білоруські інженери створили сухопутний роботизований комплекс

 У Білорусі пройшли перші польові випробування роботизованого комплексу «Вістл» з некерованими ракетами С-5. Він являє собою безпілотну наземну малопомітну бойову машину, яка оснащена поворотною платформою з пакетом з 18 напрямних для некерованих авіаційних ракет С-5 калібром 57 мм. Бойовий робот було створено в ініціативному порядку фахівцями ТОВ «BSVT-New Technologies» та продемонстровано в травні 2020 року на військовому параді у Мінську.

 

 Комплекс призначений для ефективного вогню з місця по живій силі противника, броньованим і неброньованих цілях. В ході випробувань пройшли перевірку системи управління вогнем і інші бойові можливості безпілотної машини. Про це повідомляє Державний військово-промисловий комітет Республіки Білорусь.

 

 «Завдяки наявності оптико-електронної станції «Грач» і системи обробки даних із застосуванням штучного інтелекту, «Вістл» здатний виявляти цілі на відстані до 3500 метрів», – зазначає виробник. Також повідомляється, що система самостійно розраховує кут напрямку стрільби та багато інших параметрів.

 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=8&v=LfFlZUCp1IU&feature=emb_logo

 Комплекс має високу маневреність і прохідність, що забезпечує виконання завдань в складних умовах місцевості при будь-яких погодних умовах. Управління здійснюється дистанційно по захищеному радіоканалу із запатентованою технологією протидії засобам радіоелектронної боротьби.

 

 Стрільба здійснюється некерованими авіаційними ракетами “С-5”, призначеними для знищення техніки та живої сили противника. Даний тип ракет оснащені різні літальні апарати. Головною відмінністю від попередніх моделей радянських некерованих авіаційних ракет є складна опора, яка  забезпечила компактне розміщення ракет у напрямних трубах, зібраних в одному блоці.

 

Нагадуємо: