Бахмут сьогодні – ситуація в місті і навколо нього

  Сьогодні маємо дуже багато спекуляцій навколо місцевості, яка рік тому була квітучим містом Бахмут. Лише військовим відомо, що там відбувається, бо саме вони, як ніхто інший, на відміну від тих, хто з цікавістю обговорює цю тему з затишних локацій, знають справжню ситуацію та ціну кожному метру тієї землі.

  Ми не збираємося ані “розганяти зраду”, ані писати про хоча б якісь перемоги. Наші військові роблять все можливе і неможливе, щоб захищати нас, нашу землю і звільняти її від рашистських окупантів. Тактично ситуація у Бахмуті і довкола міста може змінюватися кожної хвилини. І це залежить тільки від наших захисників, і аж ніяк не від роздумів і припущень “експердів”.

  Все почалося з того, що на саміті G7 у відповідь на запитання кореспондента, чи перебуває місто під контролем України, Володимир Зеленський заявив, що Бахмут вже не перебуває під контролем України, – повідомило Reuters. Цю новину одразу підхопили західні ЗМІ.

 Речник Зеленського Сергій Никифоров заявив, що президент сказав, що росіяни не взяли Бахмут, а ЗМІ не вірно потрактували його слова: “Президент заперечив взяття Бахмута», – зазначив Никифоров. Про це він повідомив у Facebook. «Що стосується відповіді президента України на запитання про Бахмут.
Reporter’s question: (Питання) – Russians said they have taken Bakhmut. (Росіяни сказали, що взяли Бахмут)
President’s reply: (Відповідь президента) – I think no. (Я думаю, ні.)

Президент України Володимир Зеленський

  Ганна Маляр, заступниця Міністра оборони України: – ЗСУ взяли Бахмут в напівоточення. Це дає нам можливість знищувати ворога. Тому, ворогу, у тій частині міста яку він контролює, доводиться оборонятись. Наші оборонці зберігають контроль над промисловими та інфраструктурними об‘єктами та приватним сектором Бахмута у районі “Літак”.

Ганна Маляр, заступниця Міністра оборони України

  Командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський: “Попри те, що ми зараз контролюємо незначну частину Бахмуту, значення її оборони не втрачає своєї актуальності. Це надає нам можливості входу в місто в разі зміни обстановки. А це неодмінно відбудеться. Ми продовжуємо просуватись по флангах у передмісті Бахмута і фактично наближаємося до взяття міста у тактичне оточення. Завдяки цьому ми зможемо контролювати всі висотні будівлі, зайняті, ворогом і поступово їх знищувати. Це позбавляє ворога контролю за підступами до міста і дає нам певні тактичні переваги. У ході роботи з командирами ми детально розібрали наші дії і порядок знищення ворога. Тому, продовжуємо оборону. Ситуація складна, але під контролем”.

Командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський

  Речник Східного угруповання військ ЗСУ Череватий у коментарі «Суспільному» повідомив, що у Бахмуті точаться важкі бої, але Сили оборони продовжують тримати частину міста:

  «Місто фактично стерте з лиця землі. Ворог щоденно масовими ударами артилерії, авіації знищує, і наші підрозділи повідомляють, що ситуація вкрай важка. Наші військові тримають фортифікаційні споруди і декілька приміщень південно-західної частини міста. Йдуть важкі бої… Взяти за 9 місяців районний центр – не взяли. Наші військові тримають фортифікаційні споруди і декілька приміщень південно-західної частини міста. Йдуть важкі бої. Ми намагаємось тиснути на флангах, не давати їм спокою і за можливості контратакувати», – додав речник.

  “Пригожин хоче втекти з Бахмута, бо “Вагнер”, по суті, розбитий. “Бої продовжуються, ми утримуємо ряд будівель у Бахмуті… Ви ж розумієте, що він каже, що виводитиме свої війська і він узяв Бахмут. Тільки для цього він це і говорить: “Пацан сказав – пацан зробив”, а далі робіть що хочете – мене головне відпустіть…, бо втратив найкращі свої кадри. По суті, його угруповання “Вагнер” розбите”, – стверджує речник східного угрупування ЗСУ Сергій Череватий в коментарі Вільному радіо.

 

  Вагнерівці” не зможуть вийти з Бахмута без втрат, вважають у ISW. За словами аналітиків, бойовики постійно перебувають у безпосередньому контакті зі Збройними силами України. Проведення операції відходу за таких умов дуже складне. В ISW упевнені, що подібний маневр “пригожинцям” не по зубах.

  “1730м у довжину, та в глиб — ще 700м зачищеної від ворога території. При спробі повернути відбиті раніше українськими бійцями позиції, підрозділи 72-ї бригади зс рф зазнали поразки — розбиті у мотлох. Лише за вчорашні бої було знищено 23 окупанта, а понад 40 стали «трьохсотими». Ліквідовано і ворожу техніку, зокрема танки. Завдання виконано бійцями 2-го штурмового батальйону. Впевнено рухаємось вперед, успішно відбиваючи атаки супротивника”, – третя штурмова бригада продовжує винищувати російських окупантів під Бахмутом!

Президент України В.Зеленський, і президент США Дж.Байден. Японія. Травень 2023 р.

  рфія втратила близько 100 тисяч чоловік в Бахмуті, заявив президент США Байден. Раніше міністр оборони України Резніков повідомив, що рашисти втратили під Бахмутом близько 70 тис. убитими та пораненими. Нещодавно Буданов заявив, що на території України воює 397 тисяч окупантів. Якщо всі озвучені цифри вірні, виходить, що рашисти втратили тільки під Бахмутом 15-20% особового складу всієї своєї армії.

НАГАДУЄМО:

Часопис війни, 452 доба