Атака дронів-брандерів ставить під питання російський нафтовий експорт

  Вдала атака морський безпілотних дронів-брандерів на російські ВДК та танкер «SIG», поставила під питання безперебійний експорт нафти з росії. Деякі експерти прогнозують, що це може викликати “дуже серйозні занепокоєння” у Вашингтоні та столицях ЄС. Успішні дії ВМС ЗСУ, скоріше за все, спричинять  стрибок цін на «чорне золото» у світі , прогнозує Financial Times.

  Новоросійськ є головним нафтовим портом Росії на Чорному морі та здатний експортувати близько 600 000 барелів на добу.  Він також є основним пунктом експорту нафти з Казахстану – там закінчується магістраль “Каспійського трубопровідного консорціуму” потужність якого становить 1,2 млн. барелів на добу.

  США та Європа, можливо, будуть дуже незадоволені, якщо російська нафта перестане надходити на світовий ринок. Байдену найменше зараз потрібна масштабна паливо-енергетична криза напередодні виборів президента США, побивається FT.

В МЗС України назвали суперпроривом участь КНР у засдіанні щодо мирного плану для України

  Експерти відкрито висловлюють думку, що Україні можуть просто перекрити постачання військової техніки. спорядження та боєприпасів, якщо у світі розпочнеться хаос на паливному ринку. І, схоже, Москва зараз працює саме в цьому напрямку.

  З іншого боку, після “стрибка цін” із збільшенням попиту, має з’явитись зростанні пропозиції – саме так працює світова ринкова економіка. Якщо Москві не вдасться реалізувати “побоювання”, викладені на сторінках FT, то напередодні виборів президента в США не американська, а саме російська економіка “увійде в штопор” від зменшення обсягів постачання російської нафти на світові ринки.

Юріс Шалтіс, “НОВА: новини ветеранів”

НАГАДУЄМО:

Вночі безпілотники атакувати російський танкер і Кримський міст, – СБУ