Вночі безпілотники атакувати російський танкер і Кримський міст, – СБУ

  Внаслідок чергової успішної спецоперації СБУ та ВМС ЗСУ великий нафтовий танкер Росії «SIG», який транспортував паливо для російських військ в Сирії, ліг у дрейф біля Кримського мосту.

  За інформацією російських ЗМІ нафтовий танкер “успішно відбив” своїм правим бортом напад безпілотного надводного дрона-брандера (БНДБ) з 450 кг тротилу на борту. Зіткнення БНДБ з бортом танкера відбулося в районі ватерлінії – в місцях розташування моторного відсіку і насосного відділення. На танкері всі 11 членів екіпажу живі і майже неушкоджені.  “Самі ми не можемо переміщатися. Машинне віділення затоплено”, – передав у ефір повідомлення екіпаж танкера.

  За інформацією видання Brief, інцидент стався на відстані 32 миль (близько 55 км) від Керченської протоки. За данними українських військових «SIG» незаконно перебував в саме в територіальних водах України.  

  Два тижні тому Міністерство оборони України попередило, що “… з 00:00 21 липня 2023 року всі судна, що прямують в акваторії Чорного моря у напрямку морських портів рф та українських морських портів, що знаходяться на тимчасово окупованій росією території України, можуть розглядатися Україною, як такі, що перевозять вантажі воєнного призначення з усіма відповідними ризиками”.

  А в цей час на Кримському мосту знову теж “нічого не трапилось”. Тільки від гучного звуку затремтіли шибки в рамах, – повідомили росЗМІ. Мабуть, щоб краще було видно “шоу”, несподівано влаштоване на танкері «SIG», росіяни вимкнули все освітлення на Кримському мосту, який, схоже, теж “успішно відбив” усі атаки “натівських засобів ураження”.

  А в цей час розвідка Великобританії підтвердила, що “Олєнєгорскій горняк” отримав значні ушкодження. “Фото корабля, що вже має крен в 30-40 градусів, свідчать про те, що кілька водонепроникних відсіків були пробиті, або що зусилля екіпажу з усунення пошкоджень виявилися неефективними”, – пишуть у розвідці.

  Також британські розвідники назвали атаку безпілотних надводних дронів-брандерів (БНДБ) значним ударом по Чорноморському флоту РФії, який раніше передислокував більшість своїх підрозділів із Севастополя до Новоросійська.

   Голова СБУ Малюк прокоментував удари дронами біля Керчі: «Будь-яка «бавовна», що відбувається із кораблями рф чи Кримським мостом, є абсолютно логічним і ефективним кроком по відношенню до ворога. Більш того, такі спецоперації проводяться у територіальних водах України і є повністю законними.
  Тож, якщо росіяни хочуть, аби «бавовна» припинилася, вони мають скористатися для цього єдиною можливістю – покинути територіальні води України та нашу землю. І чим швидше вони це зроблять, тим буде краще для них. Бо ми стовідсотково переможемо ворога у цій війні».

ДОПОВНЕНО:

Україна оголосила про військову загрозу для судноплавства в портах рф у Чорному морі. Йдеться про шість кацапських портів — Анапа, Новоросійськ, Геленджик, Туапсе, Сочі, Тамань. Попередження оприлюднено 04 серпня 2023 року і діє до скасування.

Аслан Дзітоєв, “НОВА: новини ветеранів”