Анатолій Гриценко розказав про політичний конфлікт навколо Міноборони

Сварка між представниками Збройних сил України вже стала публічним фактом, підтвердженим одразу з кількох важливих джерел.

 

Першим ці дані оприлюднив екс-міністр оборони Анатолій Гриценко. Він отримав інсайдерську інформацію, яку оприлюднив у Фейсбуці. За його словами, Командувач Командування Медичних сил Збройних Сил України, Командувач Повітряних сил Збройних Сил України, Начальник Генерального штабу Збройних Сил України, Головнокомандувач Збройних Сил України судяться із Міністром оборони Андрієм Тараном. Чоловік закликав Володимира Зеленського втрутитися у цю ситуацію.

 

У ексклюзивному коментарі для «Нова:новини ветеранів» Анатолій Гриценко заявив, що вирішити цю проблему для Зеленського – «це його повноваження. Він сам може зняти будь-кого і призначити будь-кого». На запитання нашого журналіста чим саме може бути спричинений конфлікт, чоловік відповів, що «Це питання кадрової політики».

 

Читайте також:

 

НАТО отримує потужну підтримку від України та Грузії

 

 

Зовсім несподівано ситуацію вирішила прокоментувати депутат від «Слуги народу» Ірина Верещук. «Це ганьба. У воюючій країні керівники Збройних сил не можуть судитись між собою на очах у солдатів та офіцерів, а головне – на очах у народу. Це не юридичне питання. І навіть не політичне. Це питання національної безпеки. Звертаюсь до пана міністра оборони та генералів: будь ласка, припиніть це!» – пише політик Фейсбуці.

 

Останнє повідомлення викликало резонанс особливо після того, як видання «Коментарі» з посиланням на інсайдерську інформацію оприлюднену Telegram-каналом «Shadow Anonymous» заявило, що кандидатуру народної депутатки від партії «Слуга народу» Ірину Верещук розглядають на пост міністра оборони України. Проте Анатолій Гриценко у коментарі для «Нова: новини ветеранів» цим чуткам не довіряє: «Це якась дурниця по-моєму… Поки це лише чутки».

 

 

Нові дані щодо цієї історії надав Юрій Бутусов: у своєму Фейсбуці він заявив, що головнокомандувач ЗСУ Хомчак и мінистр оборони Таран не розмовляють і «здають одне-одного в ДБР та СБУ». Все це, за його словами, війна через контракти Іл-76, закупівлі систем “Дзвін”, “Фортеця”, через медицину та Інший військовий бізнес.

 

«Головком ЗСУ Руслан Хомчак і міністр оборони Андрій Таран з жовтня 2020 го не розмовляють і не підтримують відносин. Під час спільних заходів Хомчак і Таран уникають навіть вітатися на очах своїх підлеглих! Повна відсутність контактів і неприхована ненависть один до одного просто паралізувала роботу в керівництві оборони країни» – заявив Бутусов.

 

Читайте також:

 

Проєкт Україна-Норвегія – шанс для ветеранів отримавши кваліфіковану професійну перепідготовку успішно працевлаштуватися або відкрити власний бізнес

 

 

За даними джерел, позов Хомчака стосується результатів службового розслідування, проведеного в ЗСУ відповідно до наказу № 429 від 21.11.2020 міністра Тарана про стан військово-транспортної авіації. За результатами розслідування Таран заборонив застосування українських військових транспортників Іл-76 МД в комерційних цілях.

 

Таран обгрунтував заборону зносом старих літаків, вироблених в кінці 80-х років і неприпустимістю витрачати ресурс військових літаків на комерційні целі. У свою чергу пан Хомчак вважає, що комерційні рейси – це єдина можливість забезпечити наліт пілотів і профінансувати паливо і ремонт літаків, адже, за словами Бутусова, на це не дає вдосталь коштів саме Міноборони.

 

Саме тому Хомчак вирішив подати на Тарана в суд. Але у позові йому, за даними Бутусова, було відмовлено.

 

 

Окрім цього, за даними Бутусова, конфліктною темою стала відміна фінансування програми ЗСУ “Дзвін” через те, що вона, мовляв, не відповідає заданим параметрам і вимагає додаткової перевірки. Підставою для такого рішення стала, за висловом журналіста, «окрема думка» трьох військовослужбовців військової частини «Аеророзвідка».  Вони, за словами Бутусова, просували альтернативну  програму “Дельта”, яка брала участь в спільних маневрах з НАТО. Подібна проблема сталася й через зупинку проекту іншої системи – «Фортеця».

 

За даними джерел «Цензор.НЕТ», всього керівництво ВСУ подало 5 позовів проти міністра оборони. Начальник Генштабу ЗСУ Сергій Корнійчук оскаржує стягнення, накладене на нього міністром, те саме робить командувач Повітряних сил Дроздов.

 

Читайте також:

 

Минули часи, коли США поблажливо ставилися до агресивних дій з боку Росії, – Байден

 

Командувач же медичними силами Хоменко, відзначають у виданні, подав два позови – він оскаржить своє звільнення і, знову ж, стягнення міністра. «Приводом для звільнення був корупційний скандал і затримання СБУ 20 серпня начальника одного з управлінь Медичних сил Віталія Фурдика, який вимагав хабар у одного з бізнесменів за перемогу в торгах на поставку медичних масок у ВСУ» – пишуть у «Цензор. НЕТ».

 

 

На «Apostrophe TV» цю ситуацію прокоментував і творець Сил Спеціальних операцій Сергій Кривонос. Він заявив, що у РФ сміються над «розбірками ЗСУ». «Питання полягає в тому, що особисто вони не знайшли контакт. А офіс президента не зміг проконтролювати і втрутитися в процес… Мені ще важливо знати хто і як доповідав про цю ситуацію самому президенту» – заявив Кривонос.

 

 

Тобто, загалом, усі сходяться на тому, що конфлікт поки не припинився, і обов’язок зупинити це неподобство лежить саме на Володимирі Зеленському і Офісі президента. А в країні 7-й рік триває війна.

 

Андрій Несміян, спеціально для “Нова: новини ветеранів”

 

Нагадаємо: