Абдурахаман Чіані проголосив себе керівником Нігеру

   Начальник президентської охорони Абдурахаман Чіані проголосив себе новим керівником Нігеру. У своєму телезверненні Чіані засудив широкомасштабну корупцію, погане врядування, управління безпекою Нігеру та неможливість попереднього уряду ліквідувати терористичні угрупування, що призвело до тисяч смертей нігерійців.

  “Нинішній підхід до безпеки не дозволив убезпечити нашу країну, незважаючи на великі жертви, принесені нігерцям, і цінну підтримку з боку наших зовнішніх партнерів”, – сказав Чіані. Він додав, що Нігер і надалі поважатиме свої міжнародні партнерські відносини. В окремій заяві речник хунти полковник Амаду Абдраман застеріг від будь-яких спроб втручання іноземних сил.

  Західні політики “рішуче засудили” переворот і “висловили занепокоєння“. Представник ЄС з питань зовнішньої політики Жозеп Боррель заявив, що будь-яке порушення конституційного порядку матиме наслідки для співпраці між ЄС і Нігером, включаючи негайне призупинення всієї бюджетної підтримки.

  Радбез ООН закликав до звільнення президента Мохамеда Базума. «Члени Ради Безпеки ООН висловили стурбованість через негативні наслідки неконституційної зміни влади в регіоні, зростання терористичної активності та важку соціально-економічну ситуацію», – йдеться у заяві Радбезу.

  Незвичним у цій ситуаціє є те, що в 2021 році саме під керівництвом Чіані вдалося запобігти спробі державного перевороту в країні, коли військовий підрозділ намагався захопити президентський палац за 48 годин до присяги скинутого президента Базума.

НАГАДУЄМО:

У Нігері стався військовий переворот – заколотники заявили про повалення уряду