Зернова угода – це як перемир’я з рф під час функціонування Мінських домовленостей, заявив голова МЗС України Дмитро Кулеба. “Ти про щось домовляєшся, а росія щодня це зриває і при цьому звинувачує тебе у тому, що це ти все зриваєш”, – сказав голова МЗС в ефірі “Ми-Україна”.
Він додав, що зусилля Кремля сьогодні спрямовані на зрив зернової угоди. Тому підтвердження – останні заяви Лаврова про “немає сенсу”. Але угода діє в інтересах України і тих країн, які отримують українське зерно.
Дана заява була зроблена, як відповідь на висловлювання Міністра закордонних справ рфії Сергія Лаврова в Туреччині. Повідомляється, що Лавров в Анкарі провів зустріч з міністром закордонних справ Туреччини Мевлютом Чавушоглу, а пізніше зустрівся з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом.
Туреччина наполягає на продовженні “зернової угоди” на 120 днів відповідно до початкових домовленостей, які були досягнуті між Москвою, Анкарою та ООН у липні минулого року. Кремль вирішив продовжиити угоду «як жест доброї волі на 60 днів».
Але крім росії “зернова угода” не влаштовує і ряд країн ЄС. Першими відгукнулись запеклі друзі України: Угорщина посилить контроль за транзитними перевезеннями через свою територію українського зерна, щоб воно потрапляло саме до країн призначення. Про це повідомляє пресслужба Міністерства сільського господарства Угорщини.
За словами міністра сільського господарства Іштвана Надя, ці заходи необхідні для захисту інтересів європейських фермерів, які зазнають збитків внаслідок постачання на місцеві ринки української сільгосппродукції за демпінговими цінами.
“Крім того, українське сільське господарство, яке має повний безмитний статус, почало експортувати великі обсяги птиці, яєць і меду на європейський ринок, що витісняє угорську продукцію з традиційних ринків і знижує ціни реалізації фермерів нижче рівня виробництва”, – зазначив угорськи міністр.
Але крім Угорщини до офіційного Брюсселя з проханням обмежити кількість українського продовольства, що надходить до ЄС: збіжжя, олійних культур, яєць, птиці та цукру звернулися прем’єр-міністри Польщі, Болгарії, Румунії, Словаччини.
Міністр сільського господарства і розвитку села Польщі заявив, що, ймовірно, 14 квітня він зустрінеться з українським міністром для підписання угоди щодо розв’язання проблеми з українським збіжжям.
“Ми підпишемо документ, який передбачатиме те, про що ми сьогодні домовилися. Це буде документ, який спільно виконуватимуть українська та польська сторони”, – наголосив Міністр сільського господарства і розвитку села Польщі. За його словами, найважливішою метою спільних дій є розвантаження складів зі збіжжям.
Але головна проблема поляга в тому, що рфія ніяк не може продати чи роздати вкрадене в Укрїн зерно – “угода” заважає.
Україна є одним із найбільших виробників зерна у Світі, і російське повномасштабне вторгнення заблокувало 20 мільйонів тонн зерна в портах доти, доки не було погоджено «зернову угоду».
http:///pidsumky-perehovoriv-nablyzyly-svit-do-novoi-velykoi-vijny/