Зброя перемоги – американський комплекс артилерійської розвідки AN/TPQ-49

  Американський комплекс артилерійської розвідки AN/TPQ-49 допомагає нищити російських окупантів на фронті. Українські воїни знайомі з американськими комплексами AN/TPQ-36 та AN/TPQ-49 ще з 2016 року. Головними їх перевагами є невелика вага, точність та мобільність. Комплекси артилерійської розвідки відіграють значну роль у придушенні російської артилерії на фронті.


  Радіолокатор AN/TPQ-49 встановлюється в кузов автомобіля-пікапа, має генератор змінного струму потужністю 5 кВт і передає координати російської артилерії на дальності до 20 км.Вони не потребують додаткового вивантаження та встановлення на землю. Радар встановлюється на стрілі, яка висувається вгору. Комплекс дає можливість виявити одразу 10 цілей.


  FAAR (від англійського AN/MPQ-49 Forward Area Alerting Radar) був розроблений армією США ще в 60-х роках 20 століття для роботи у взаємодії з польовою протиповітряною зброєю, системами протиповітряної оборони M48 Chaparral і M163 Vulcan, які використовувалися протягом 1970-х і 1980-х років, та були зняті з озброєння в 1991 році. Не зважаючи на це комплекс артилерійської розвідки непогано допмогає ЗСУ сьогодні виявляти рашистські артбатареї.