Росія намагається вкрасти Запорізьку АЕС

  Росія запросила проведення засідання Ради Безпеки ООН у зв’язку з обстрілом Запорізької АЕС в Енергодарі. Брифінг має відбутися у другій половині дня 11 серпня. В свою чергу глави МЗС країн G7 висловили “заклопотаність” та закликали Росію негайно передати під контроль України Запорізьку АЕС.


Разом із “юридичними прцедурами” Москва почала реалізовувати план щодо перепідключення Запорізької АЕС до російської енергосистеми та відключення її від української.


  «Щоб переключити ЗАЕС на Крим, їй потрібно вимкнути весь південь України – окуповані частини Херсонської та Запорізької областей. Після цього вони починають знову заживлювати області від підстанції в Джанкої, поступово дійдуть до Каховської ГЕС.


  Після цього ЗАЕС вже буде неможливо підключити до української енергосистеми, вона залишиться на російській частоті. Це їхній план, і вони почали його реалізувати», – сказав голова «Енергоатому» Петро Котін. Але ЗСУ можуть пошкодити чи знищити ЛЕП, які ведуть із/до Запорізькій АЕС, якщо окупанти почнуть відключати її від української енергосистеми, додав Петро Котін.


  На тлі загрози з боку російських окупантів у Запорізькій області вирішили оновити плани евакуації та реагування у разі надзвичайного стану на ЗАЕС, підлаштувавши їх під умови воєнного стану.

 

Рузана Зубік, НОВА: новини ветеранів АТО/ООС