Запорізька АЕС дивом не злетіла в повітря – Михайло Подоляк

  Радник керівника ОП Михайло Подоляк звернувся до МАГАТЕ та ООН із закликом. “Цей суботній ранок у багатьох містах Європи став можливим тому, що вчора Запорізька АЕС дивом не злетіла в повітря. Росія захопила станцію та влаштовує небезпечні провокації. МАГАТЕ та ООН мають жорстко вимагати від Росії вийти з АЕС та передати її під контроль спеціальної комісії”, – йдеться у повідомленні.


  Росія хоче відключити ЗАЕС від енергосистеми України та знеструмити південь, – “Енергоатом”. На підприємстві вважають, що обстріл може тривати, оскільки Росія перейшла до сценарію створення ядерної та радіаційної аварії на станції. В “Енергоатомі” заявили, що представники Росатому координують спеціальну програму щодо відрізання ЗАЕС від енергосистеми України за допомогою артобстрілів.


  На Запорізькій АЕС серед співробітників є колаборанти, українська розвідка про них уже знає. Також поіменно відомо про всіх співробітників “Росатому”, які з березня перебувають на ЗАЕС, повідомила незалежний експерт із ядерної безпеки Ольга Кошарна. За її словами, всі вони вже занесені до бази “Миротворець”.


  Росія використовує АЕС, щоб зіграти на страху Заходу перед ядерною катастрофою, вважають експерти Інституту вивчення війни (ISW). Аналітики відзначають, що рашистські окупанти активно намагаються підірвати волю Заходу до надання військової підтримки українському контрнаступу. Крім того, вони використовують АЕС в Енергодарі як ядерний щит для запобігання ударам по російській силі та техніці.