Україна відзначає 16-ий День Повітряних сил Збройних сил України

  Сьогодні наші захисники, які закрили небо над нашою країною для ворожої авіації та щодня наближають перемогу у війні з рашистськими загарбниками, відзначають 16-ий День Повітряних сил Збройних сил України.


  27 червня 2007 року президент України Віктор Ющенко своїм Указом доручив щорічно відзначати першу неділю серпня як День Повітряних Сил Збройних Сил України. Таке рішення глава держави мотивував важливим значенням цього роду військ «у забезпеченні обороноздатності держави».


  Водночас Ющенко скасував указ свого попередника Леоніда Кучми від 1997 року, згідно з яким в Україні щорічно першої неділі липня відзначали день Військ протиповітряної оборони.


  Структурно українські Повітряні сили складаються з командування, повітряних командувань, Харківського національного університету Повітряних сил, військових частин та установ безпосереднього підпорядкування.


  До складу Повітряних сил ЗСУ входять різноманітні авіації (бомбардувальна, винищувальна, штурмова, розвідувальна, транспортна авіація) і роди військ (зенітні, ракетні та радіотехнічні).
Також до складу Повітряних сил входять окремі військові частини та підрозділи спеціальних військ (розвідувальні, інженерні, радіаційного, хімічного та бактеріологічного захисту, зв’язку, автоматизованих систем управління та радіотехнічного забезпечення, радіоелектронної боротьби, метеорологічного забезпечення, частини матеріально-технічного та медичного забезпечення та інші).

 

Творчий колектив “НОВА: новини ветеранів АТО/ООС” вітає воїнів наших Повітряних сили з професійним святом.