Путін та Ердоган домовились – ЗМІ повідомляють про підсумки зустрічі

  “Мають перемогти “дипломатія та мир” та “Війна в Україні не закінчиться, якщо Росію ігноруватимуть”, – такими гучними фразами перший помічник президента Туреччини Фахреттін Алтун відзначив завершення вчорашніх переговорів Ердогана з Путіним, інформує Reuters.

 

 “Щоправда, деякі з наших друзів не хочуть, щоб війна закінчилася. Вони проливають крокодилові сльози”, – заявив представник Ердогана, нічого не конкретизуючи.


  Алтун додав, що деякі держави “намагалися підірвати спроби Туреччини щодо налагодження діалогу між Україною та РФ”. У той же час, турецька сторона прагне використовувати свої відносини з Росією та Україною “для досягнення взаємоприйнятного рішення”.

 

  Незважаючи на засудження Туреччиною повномасштабної війни Росії проти України, Анкара не приєдналась до санкцій США та ЄС проти російського агресора. Схоже, що “досягнення взаємоприйнятного рішення” полягає в тому, що Туреччина вирішила стати ще одним партнером Кремля, який допомагатиме рашистам оминати санкції.


  Москва та Анкара збираються збільшити товарообіг між країнами в три рази – з 33 мільярдів у минулому році, до 100 мільярдів доларів наступного. Готується широке використання Туреччини російських карт “Мір”, у планах частковий взаєморозрахунок за газ у національних валютах двох країн.

 

  Керівники центробанків двох країн також зустрілися під час перемовин президентів Туреччини та РФії 05 серпня. П’ять турецьких банків запровадять російську платіжну систему “Мір”, повідомляє Bloomberg. Як заявляє Ердоган такі зміни є полегшенням як для російських туристів, так і для Туреччини.


  Передбачаються нові зустрічі двох лідерів. Туреччина також пропонує провести на своїй території зустріч Путіна та Зеленського з метою “схилити” керівництво України на такого необхідного зараз Росії “мирного договору” Стамбул-2.

 

Західні країни стурбовані поглибленням зв’язків Туреччини з Росією.


   Офіційні представники шести західних країн заявили, що вони стурбовані обіцянкою, даною у п’ятницю лідерами Туреччини та Росії, розширити свою співпрацю у сфері торгівлі та енергетики після чотиригодинної зустрічі у Сочі, пише Financial Times.


  Захід не виключає жодних негативних дій, якщо Туреччина надто зблизиться з Росією.


  Російський публіцист Андрій Піонтковський, коментуючи останню зустріч президентів РФ та Туреччини у Сочі, заявив, що Ердоган “продав” Путіну “повітря”. Москва отримала обіцянки умовити керівництво України підписати “мир”, а за це РФ ніяк не відреагує на захоплення територій Нагорного Карабаху у війні Вірменії з Азербайджаном.


  “Україна відмовиться підписувати будь-які домовленості про припинення вогню і Ердоган це добре розуміє. Відчайдушне становище Путіна демонструє те, що він теж це розуміє, але хоче бачити світло наприкінці тунелю. Ердоган цинічним способом використовує Путіна”, – вважає Піонтковський.


  Підсумовуючи “досягнуті домовленості, можна лише стверджувати, що президент Ердоган не зміг зробити вірних висновків з “прикладу Лукашенка”. Домовлятися з Росією може лише самогубця!