Заява Лоуренса – це бездоганний цинізм!, – Подоляк

  Заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква 08 червня 2023 року заявив, що Організація Об’єднаних націй має достатньо інформації щодо наслідків підриву росіянами Каховської ГЕС, але й досі представники ООН так і не приїхали на місце катастрофи.

  “Оскільки обставини інциденту залишаються нез’ясованими, передчасно розглядати, чи міг бути скоєний воєнний злочин. Ми повторюємо наш заклик до незалежного, неупередженого, ретельного та прозорого розслідування”, – заявив у Женеві представник Офісу верховного комісара ООН з прав людини Джеремі Лоуренс. Він також зазначив, що всі запити ООН на відвідування українських територій, які перебувають під тимчасовою російською окупацією, були відхилені.
Крім того неназвані експерти також не виключають, що дамба, яка тривалий час контролювалася Росією, була “дуже погано доглянута та зруйновалась під напором водних мас”, пише Handelsblatt.

  На заяву Лоуренса у Twitter відреагував радник Офісу Президента Михайло Подоляк. Він запитав чи всі обставини катастрофи були “справді незрозумілими”? Подоляк підкреслив, що росія безкарно порушує міжнародне право та статут ООН. “Бездоганний цинізм зведення нанівець власної репутації та свідомої відмови виконувати власні функції“, – написав радник Офісу Президента.

  “НОВА: новини ветеранів” повідомляли, що рашисти підірвали Каховську ГЕС вночі 06 червня 2023 року. Внаслідок цього десятки населених пунктів на Херсонщині та Миколаївщині виявилися затопленими. В цих населених пунктах виникли проблеми з питною водою.

  Наразі з підтоплених населених пунктів евакуювали понад 3 тис. людей, п’ятеро людей загинули, 13 зникли безвісти. Зауважимо, що всі дані стосуються лише населених пунктів, які контролює Україна. Що твориться на окупованій території стане точно відомо тільки після їх деокупації.

НАГАДУЄМО:

Представника Угорщини викликали до МЗС через ситуацію з нашими військовополоненими