Китай і Росія знову проведуть спільні військові навчання

  Згідно з даними міністерства оборони КНР, Китай і Росія знову проведуть спільні військові навчання цього року. Дане рішення з’явилось після відеозустрічі начальника управління Об’єднаного штабу ЦВК КНР з начальником ГШ ЗС РФії Валерієм Герасимовим. Зустріч відбулася в режимі «обміну думками щодо реалізації консенсусу глав двох держав і поглиблення співпраці між двома арміями», повідомило CNN з посиланням на заяву міністерства оборони КНР.

  06 червня 2023 року Китай і Росія вже провели спільні військово-повітряні навчання над Японським морем, також відомим як Східне море. На даному етапі Китай вважає Росію ключовим попутником і противагою на тлі зростання напруженості із Заходом. КНР відмовився засудити вторгнення РФії в Україну та не закликав Кремль до виведення російських військ з території України.

  Після того, як Росія “взбодрілась” від безпрецедентних санкцій Заходу, Китай оголосив про «безмежність» своєї дружби зі своїм північним сусідом і кинув Кремлю економічний рятівний круг, пом’якшивши вплив його вигнання з глобальної фінансової системи. Двостороння торгівля між Росією та Китаєм із січня по травень 2023 року склала понад 93,8 мільярда доларів, що на 40,7% більше, ніж за аналогічний період минулого року, свідчать дані Головного митного управління Китаю.

  На фото есмінець ВМС Китаю «Цзінань» (на передньому плані) пливе поруч із російським крейсером «Варяг» під час спільних військово-морських навчань у Східно-Китайському морі 21 грудня 2022 р. (Сюй Вей/Сіньхуа/AP)

НАГАДУЄМО:

Китай уперше поставив військову техніку Росії