Часопис війни, 472 доба – огляд подій на фронті

  Розпочалась 472 доба війни. Минулої доби на фронті відбулось 34 бойових зіткнення, інформує пресслужба ГШ ЗСУ.

  В Інституті вивчення війни (ISW) зазначають, що ЗСУ розвивають контрнаступ на чотирьох основних напрямках. 09 червня 2023 року українські війська продовжили обмежені контрнаступальні операції на заході Донецької області та досягли тактичних успіхів у цьому районі. Експерти ISW вважають, що українські сили також продовжували наземні атаки у західній частині Запорізької області у ніч із 8 на 9 червня та протягом дня 9 червня. Також експерти припустили, що ЗСУ досягли суттєвих успіхів під час атак.

  Сватівський напрямок. Продовжуються позиційні бої біля Масютівки. Ворог зняв з напрямку підрозділи зеків-шойгістів.

На Лиманському напрямку  протягом доби противник вів безуспішні наступальні дії в районах Білогорівки та Веселого.
На Бахмутському напрямку ворог вів наступальні дії у напрямку Богданівки, успіху не мав. Тривають бої біля водоканалу та за панівні висоти на північ від Кліщіївки. Ворог намагається відбити атаки ЗСУ біля Берхівки та залучає для цього значні сили артилерії.
На Авдіївському напрямку противник здійснив спроби наступу неподалік Сєверного. На південь від Первомайського чергову спробу ворога просунутися було ліквідовано.
На Мар’їнському напрямку наші захисники відбили усі ворожі атаки в районі міста Мар’їнка.
Запорізький напрямок. Тривають бої за населені пункти по лінії Новодонецьке-Нескучне-Лугівське. Тривають важкі бої від Лобкового до Малої Токмачки.

  В соцмережах з’явилися кадри невдалої атаки колони ЗСУ біля Малої Токмачки (на фото).  “Для всіх відвідувачів соцмереж вже не є секретом невдалі дії ЗСУ на початку тижня біля Новодарівки та Новодонецького. За останній час по втратам у техніці діло йде до паритету. Важливо розуміти, що більшість техніки піддається ремонту, на відміну від людей. В район Старомлинівки прибувають кацапські підрозділи підкріплення з інших напрямків. Зафіксовано присутність зеків-шойгістів зі “шторм-z”, – пише видання DeepState. 

На Херсонському напрямкау противник обороняється.

На фото №2: 5 одиниць “Бредлі” – 1 з них “безповоротний”, решта покинуті. Один Леопард 2А6 – серйозно пошкоджений (ремонтопридатність визначить лише рембаза). Один ІМР на базі Т-54/55 – покинутий. На фото № 4 взагалі знищено 3 не ОВТ, а легкові/вантажні авто. (Видання DeepState).
З того, що відомо: це була колона однієї з новостворених бригад. Є пару загиблих, але більшість жива або поранена. Більш точно зможуть повідомити учасники того бою через певний час. Звертаємо увагу на те, що ніхто колону по чистому мінному полю не посилав. На фото видно машину розмінування та мінний трал. Скоріш за все вона і вела колонну до початку обстрілу”, – пише видання DeepState.

  До Конгресу США внесли законопроєкт про визнання РФ країною-спонсором тероризму. Документ подав конгресмен від Демократичної партії Тед Лью. Ініціативу підтримали представники Демократичної та Республіканської партій. Подібний законопроєкт про визнання росії спонсором тероризму вже висували на голосування у вересні 2022 року. У новому документі йдеться про те, що росія неодноразово надавала підтримку недержавним терористичним групам до та під час повномасштабного вторгнення в Україну. Зараз у списку держав-спонсорів тероризму знаходяться Сирія, КНДР, Куба та Іран.

НАГАДУЄМО:

Часопис війни, 451 доба – огляд подій на фронті