Вибори президента в Туреччині – розрив між кандидатами становить 5%

  В неділю, 28 тарвня 2023 року, в Туреччині відбувся другий тур президентських виборів. За президентське крісло борються чинний президент Реджеп Тайіп Ердоган та Кемаль Киличдароглу.

  У першому турі абсолютну більшість голосів не набрав жоден із кандидатів. Тоді Ердоган мав 49,5% голосів, тоді як Киличдароглу отримав 44,88%.

  За інформацією CNN Turk, після обробки 91,55% бюлетенів у Реджепа Ердогана 52,61% голосів, у Кемаля Киличдароглу – 47,39%. Видання Yeni Safak публікує такі дані: в Ердогана — 52,6% голосів, Киличдароглу — 47,4% після обробки 91,6% бюлетенів.

  Опитування прогнозують перемогу Ердогана. За даними соціологічного центру Özdemir Araştırma, чинного президента готові підтримати 54% виборців, а його опонента – 46%.

  Реджеп Тайіп Ердоган знаходиться біля керма країни вже 20 років. Починав він як прем’єр-міністр у 2003 році, а з 2014 року був обраний президентом. 

  Киличдароглу у випадку його обрання обіцяв прокласти шлях “від одноосібного режиму Ердогана” до “парламентської демократії”, а потім передати естафету молодшому поколінню політиків.

НАГАДУЄМО:

Перемир’я скінчилось, в Судані знову почалися запеклі зіткнення між армією і СШР