Перемир’я скінчилось, в Судані знову почалися запеклі зіткнення між армією і СШР

  На заході Судану у штаті Дарфур тривають запеклі зіткнення між армією країни та воєнізованими Силами швидкого реагування (СШР), які мають добрі стосунки з ПВК “Вагнер”. В різних районах міста Фашир сторони атакують позиції один одного з важкого озброєння, повідомляє Anadolu Ajansı із посиланням на Darfur_24.

  Армія Судану та СБР вже сім разів домовлялися про перемир’я, проте угоди неодноразово порушувались сторонами. Останній раз сторони оголосили про припинення вогню за посередництва США та Саудівської Аравії на один тиждень 20 травня.

  Припинення вогню мало розпочатися з 21:45 понеділка, 22 травня. Сьогодні дія перемир’я скінчилась і не зважаючи на досягнуті домовленості щодо припинення вогню, сторони знову розпочали бої в у столиці Судану місті Хартумі.

  Профспілка лікарів Судану повідомила, що кількість загиблих під час зіткнень у Судані з 15 квітня 2023 року вже зросла до 863 осіб, а поранених – до 3531.

Головна

   У зв’язку із погіршенням гуманітарної ситуації десятки тисяч мешканців Судану продовжують залишати свої будинки та шукати притулку у безпечніших регіонах, як усередині країни, так і за її межами. Мирні жителі Хартуму змушені рятуватись втечею у райони на південь від міста.

  Кількість внутрішньо переміщених осіб у Судані у зв’язку з конфліктом вже перевищила 1 млн осіб, заявив у середу “Інтерфакс” з посиланням на дані Міжнародної організації з міграції (МОМ). За оцінками організації, країну також залишили 319.000 осіб: з них 132.000 знайшли тимчасовий прихисток в Єгипті, 80.000 – в сусідньому Чаду і ще 69.000 втекли до Південного Судану.

  В ООН вважають, що 25 млн осіб – половина жителів Судану – терміново потребують допомоги і … висловлюють з цього приводу своє “глибоке співчуття”. Голова Суверенної ради та командувач армії Судану генерал Абдель Фаттах аль-Бурхан звернувся до генсека ООН Антоніа Гутерріша з проханням «змінити» представника міжнародної організації в Судані Волкера Пертеса. У листі, адресованому главі ООН, йдеться, що Пертес навів у поданих Суверенній раді звітах неправдиву інформацію про консенсус за підписаною 5 грудня 2022 року рамковою угодою між військовими та цивільними угрупованнями. Твердження представника ООН у Судані відкрито суперечать реаліям в африканській країні, стверджує Аль-Бурхан.

  Міністерство оборони Судану вчора закликало до мобілізації відставних військових та тих, хто має досвід володіння зброєю.

Афганські таліби і керівництво Ірану досягло домовленосте про припинення бойових дій на кордоні.

Лідер афганських талібів Абдулхамід Хорасані оголосив Ірану війну, – світові ЗМІ