На українському ринку праці зростає кількість вакансій, орієнтованих на ветеранів. Проте ця тенденція не усуває ключові проблеми, які заважають колишнім військовослужбовцям успішно інтегруватися у цивільне професійне середовище.
Про це пише УНІАН із посиланням на коментар представників “OLX Робота”.
Згідно з даними аналітиків кількість вакансій для осіб зі статусом УБД значно зросла:
- 2022 рік — 1164 вакансії;
- 2023 рік — 23 838 вакансій;
- станом на грудень 2024 року — вже 44 352 вакансії.
“Загалом з’являється все більше пропозицій, в яких роботодавці активно відмічають, що відкриті до найму ветеранів. Це продиктовано кількома факторами: соціальною відповідальністю, дефіцитом кваліфікованих кадрів на ринку праці, більш суттєвим приверненням уваги щодо теми реінтеграції ветеранів”, — кажуть аналітики.
Також варто врахувати, що ще не відбулось масового повернення ветеранів на ринок праці. З демобілізованих багато хто ще проходить реабілітацію за станом здоров’я, або ще не почали пошук роботи. Однак за даними дослідження OLX Робота, 12% з тих ветеранів, котрі почали пошук роботи, стикалися з труднощами.
“Мова йде про безбар’єрність: багато місць праці не відповідають потребам ветеранів з інвалідністю, оскільки роботодавці не завжди готові змінювати умови роботи. А також гнучкість графіку: ветерани потребують гнучкого графіка через фізичні обмеження, але більшість компаній не охоче йдуть на поступки”, — повідомили фахівці.
Найбільше вакансій для ветеранів пропонують у сфері ритейлу, на виробництві, у сфері охорони та безпеки, логістики (водіїв та вантажників) а також на будівництві (різноробів та будівельників).
Найбільшу зарплату пропонують у сфері будівництва — від 30 до 40 тис. грн, залежно від регіону та для водіїв — від 25 до 35 тис. грн. Найменше отримують в сфері охорони та безпеки — від 10 до 15 тис. грн.
На думку фахівців, для сприяння працевлаштуванню ветеранів в Україні необхідний комплексний підхід, який враховуватиме специфічні потреби, виклики та можливості цієї категорії громадян. Державні та роботодавчі ініціативи повинні сприяти реінтеграції ветеранів у суспільство, забезпечувати їхню економічну незалежність і водночас використовувати їхній унікальний досвід для розвитку економіки країни.
ОСТАННІ НОВИНИ
- Сергій Бизов: Як профспілка допомагає військовим обʼєднуватися та боротися за свої права?
- Ветеранів запрошують на навчальну програму із фермерства та підприємництва в агросекторі
- Як ветерану оскаржити рішення ВЛК: практичні поради від юристів
- У Харкові стартував проєкт з адаптованої барабанотерапії для ветеранів
- День Соборності України: символ єдності та незламності народу