Уряд затвердив проєкт держбюджету на 2024 рік — фінансування ветеранської політики збільшено вдвічі

  Сьогодні, 15 вересня 2023 року, Кабінет Міністрів України затвердив проєкт Державного бюджету на 2024 рік. Проєкт передбачає збільшення видатків на підтримку ветеранів війни та членів їхніх сімей з 6,8 млрд грн у 2023 році до 14,3 млрд грн у наступному.

  “Підтримка ветеранів — окремий пріоритет держбюджету. Переформатовані підходи до ветеранської політики передбачають збільшення фінансування для ветеранів вдвічі, до 14,3 млрд грн. Обов’язок держави підтримати тих, хто захищає незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, зокрема шляхом забезпечення житлом та підтримки ветеранського підприємництва”, — наголосив Міністр фінансів України Сергій Марченко.

 У затвердженому проєкті головного кошторису країни закладено 2,69 млрд грн субвенції місцевим бюджетам на впровадження інституту помічника ветерана. Планують, що послуги з підтримки ветеранів та членів їхніх сімей надаватимуть орієнтовно до 15 тисяч помічників ветерана.

  Також передбачено 2,5 млрд грн на виконання програм Мінветеранів з надання послуг із психологічної реабілітації, професійної адаптації, рекреації ветеранів, членів їхніх сімей та родин полеглих Воїнів, а також розвитку адаптивних видів спорту.

  Крім того, 247 млн грн перебачено на реалізацію програм підтримки ветеранів Державною установою “Український ветеранський фонд”, що діє при Мінветеранів.

 Окрім іншого, 515 млн грн передбачено на будівництво і утримання Національного військового меморіального кладовища.

НАГАДУЄМО:

Часопис війни – 569 доба