15 вересня відзначають День фахівців військ радіаційного, хімічного, біологічного захисту

  Сьогодні вперше за багато років відзначають своє професійне свято фахівці військ радіаційного, хімічного, біологічного захисту. Звісно, визначають без урочистостей, по-воєнному: хтось — виконуючи заміри повітря й ґрунту біля місця влучання ворожої ракети, хтось — із дозиметром в руках на іншому напрямку, але так чи інакше, а відтепер вони знову мають своє військово-професійне свято.

  День фахівців військ радіаційного, хімічного, біологічного захисту ЗС України запроваджено наказом Головнокомандувача Збройних Сил України.

  Війська РХБ захисту – це воїни, які протидіють системам наведення ворога та вводять його в оману здійснюючи аерозольне маскування в наступі та обороні. Нищать живу силу противника застосовуючи вогнеметні підрозділи в складі штурмових груп на найбільш складних та укріплених напрямках.

 Варто зазначити, що фахівці РХБ захисту в українській армії є у різних видах Збройних Сил. Так, у Сухопутних військах існують і окремі частини військ РХБ захисту, а ось у Повітряних Силах у військових частинах обов’язково є відповідна служба, а з введенням воєнного стану — і підрозділи радіаційного, хімічного та біологічного захисту.

НАГАДУЄМО:

14 вересня в Україні відзначають День танкових військ