Уповноважений із захисту державної мови розкритикував розкритикував дії Національної комісії зі стандартів державної мови

  Національна комісія зі стандартів державної мови прийняла рішення № 230 (від 22 червня 2023 року), яким рекомендує змінити понад 1400 назв сіл, селищ та міст України через невідповідність орфографічним, граматичним та словотвірним нормам української мови.

  В Офісі Уповноваженого із захисту державної мови вважають, що перелік, яким Національна комісія зі стандартів державної мови рекомендувала змінити низку назв наслених пунктів, зокрема і назву міста Запоріжжя, має бути скасований та ухвалений новий.

  Також Офісі Уповноваженого звернувся листом до Міністерства освіти і науки України. Про це повідомив журналісту UNN Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

  «Ми проаналізували цей перелік, і дійшли висновку, що Національна комісія вийшла за межі визначених законом повноважень, окрім всього іншого не надала передбаченим законом швидких рекомендацій щодо їх перейменування у більшості випадків», – сказав Уповноваженого із захисту державної мови.

  Тарас Кремінь зазначив, що в Офісі Уповноваженого із захисту державної мови вважають, що цей перелік має бути скасований та ухвалено нове рішення.

  «Таким чином ми вважаємо, що цей перелік має бути скасований. Офіційним листом ми звернулися вчора до Міністерства освіти і науки України. Ми вимагаємо від Національної комісія негайно ухвалити нове рішення, яке повністю буде відповідати пункту 11, ст. 8 Закону про засудження та заборону пропаганди російсько-імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії, яке відповідатиме тим завданням, які покладено на цю комісію. Окрім всього іншого там повинні бути обов’язкові до перейменування назви населених пунктів, які не відповідають стандарту і повинні бути чіткі рекомендації щодо їх перейменування», – розповів Кремінь.

  Він висловив сподівання, що це непорозуміння, яке в плинуло на суспільні настрої в Україні й поставило під сумнів дух окремих законів буде виправлено.

НАГАДУЄМО:

Нацкомісія угледіла порушення лексичних норм і рекомендує перейменувати місто Запоріжжя