Ядерну зброю з росії до білорусі доставлять в три етапи

  9 червня 2023 року на зустрічі із самопроголошеним президентом білорусі олександром лукашенком путін заявив, що розміщення російської тактичної ядерної зброї в білорусі розпочнеться після того, як об’єкти будуть готові.

  За його словами, підготовка споруд для зберігання тактичної ядерної зброї в білорусі закінчується 7-8 липня цього року, і одразу ж після цього російська сторона почне перевезення в країну тактичного ядерного озброєння.

  27 червня александр лукашенко похвалився, що значна частина російської ядерної зброї, яку планується завезти до білорусі, вже перебуває на території країни.

На території Білорусі зараз немає ядерної зброї, – Буданов

  Схоже, що транспортування тактичної ядерної зброї з росії до білорусі цього року відбудеться в кілька етапів, перший з них повинен закінчитись в липні. Відправити планують 32 потяга з боєприпасами. Перший етап доставки ядерної зброї з рф до білорусі проходить у червні. Про це пише у своєму розслідуванні «Спільнота залізничників білорусі».

  За даними білоруських залізничників із російських залізничних станцій Потаніно, Ложок і Чебоксари до старнції Прудок відправлять три потяги, в яких налічується 16 вагонів із вантажем “боєприпаси для військових цілей”.

  Другий етап заплановано на листопад 2023 року. Із названих російських зазначених залізничних станцій на станцію Прудок відправлять ще три спеціальні потяги з тією самою кількістю вагонів.

Москва порушила Договір про нерозповсюдження ядерної зброї

  Крім того, у жовтні-листопаді цього року, як зазначають розслідувачі, на білоруські станції Лунинець і Барановичі-Центральні заплановано прибуття трьох потягів із допоміжним і захисним обладнанням для ядерних боєприпасів.

  Далі це ядерне сміття прослідує на станцію Барановичі-Поліські, звідки їх передислокують на територію 61-ї винищувальної авіабази впс білорусі, у військову частину №54804. Основним пунктом, у який привозитимуть ядерне озброєння з рф, стане, за даними спільноти, білоруська залізнична станція Прудок у Вітебській області.

  За даними білоруських залізничників, цю станцію заздалегідь готували до прийняття ядерної зброї. Розташовану тут військову частину використовували як тренувальну базу з розвантаження, охорони та обслуговування “спеціалізованого обладнання”. Там проводились навчання залізничників та військових.

 Спільнота залізничників зазначає, що одночасно з тренуваннями йшла підготовка секретних залізничних пунктів зв’язку. За даними розслідувачів, один із них розташований під будівлею корпусу дитячого оздоровчого табору в Летцях.

НАГАДУЄМО:

Олександр Лукашенко схвалив продовження Росією оренди двох військових баз в Білорусії