Сьогодні державне свято – День Конституції України

  День Конституції України — державне свято України, яке відзначається щорічно 28 червня. Це єдине державне свято, закріплене в самій Конституції: ” Стаття 161. День прийняття Конституції України є державним святом — Днем Конституції України”.

  Діюча Конституція України була ухвалена в червні 1996 року. Це сталося на п’ятий рік після проголошення незалежності. До 1996 року в країні використовували Конституцію Української Радянської Соціалістичної Республіки. Над її текстом народні обранці працювали безперервно 23 години – з 27 по 28 червня. Під час голосування «ЗА» висловилися 315 парламентарів із 450.

  Україна була останньою з колишніх радянських республік, яка ухвалила нову Конституцію.

  Швидкість, з якою приймалась Конституція, призвела до “появи” деяких “суперечливих моментів”. Так, наприклад, у статті 2 зазначено, що “…Україна є унітарною державою…” Разом з тим Розділ 10 має назву “АВТОНОМНА РЕСПУБЛІКА КРИМ”. А з “теорі” відомо, що наявність хоча б одного автономного утворення ніяк не дозволяє говорити про “унітареність”.

  Пізніше, саме розділ 10, намагалися використсти для просування ідеї “федералізації регіонів України”. Вісім років тому ми на пракиці побачили, що це означає.

  Діюча Конституція України складається з 15 розділів і містить 161 статтю. В свою чергу розділ 15 не містить статей, а складається із 16 “перехідних положень”, які існуватимуть до моменту прийняття відповідних законів.

Олександр Вікторович, “НОВА: новини ветеранів”

НАГАДУЄМО:

Часопис війни, 490 доба