Україні постачатимуть снаряди, бронебійна частина яких виготовлена із збідненого урану

  Велика Британія постачатиме Україні снаряди для танків Challenger 2, бронебійна частина яких виготовлена із збідненого урану . Про це заявила заступниця міністра оборони Великої Братанії Аннабель Голді.

  “Крім основних бойових танків Challenger 2, ми постачатимемо боєприпаси, у тому числі бронебійні снаряди, що містять збіднений уран. Такі снаряди мають високу ефективність при ураженні танків та бронетехніки”, – сказала Голді.

  Нагадаємо, у січні уряд Великої Британії пообіцяв передати Україні свої основні танки Challenger 2. Україна має отримати їх до літа.

  “Дзеркало тижня” вважає, що мова йде про снаряди L26 (CHARM 1) або L27A1 (CHARM 3). L-26 – це подовжений бронебійний снаряд зі збідненого урану, використовується разом з метальними зарядами в гільзі L14A1 або L14A2. L27A1 також має в своєму складі збіднений уран, але має більше відношення довжини до діаметру і вважається набагато ефективнішим. Використовується разом із метальним зарядом в гільзі L16A1.

  Такі снаряди здатні вражати всі існуючі типи російських танків, незалежно від ступеня захисту – рівень бронепробиття становить до 700 мм.

  Міністерство оборони Британії заявило, що рашисти “свідомо намагаються дезінформувати”, публічно критикуючи рішення про постачання Україні боєприпасів, що містять збіднений уран, пише Sky News.

  “Це стандартний компонент, який не має нічого спільного з ядерною зброєю. Росія це добре знає, але навмисно спотворює факти”, – заявили у міноборони Великобританії. Але путін вже встиг пообіцяти, що коли ці снаряди потраплять в Україну, то рфія “відреагує”. Як саме – він не уточнив.

  Використання таких снарядів під час війни на Балканах в 90-тих роках 20 століття дозволяє робити висновок, що вплив на здоров’я людей і навколишнє середовище від використання боєприпасів зі збідненим ураном “ймовірно, може бути низьким”.

  НАГАДУЄМО:

Кабмін перетворив Укроборонпром з державного на акціонерне товариство