Кабмін перетворив Укроборонпром з державного на акціонерне товариство

  Кабінет міністрів на засіданні у вівторок, 21 березня, ухвалив рішення про перетворення “Укроборонпрому” на акціонерне товариство. Рішенням уряду утворено акціонерне товариство “Українська оборонна промисловість”, 100% акцій якого належать державі, шляхом перетворення державного концерну “Укроборонпром”.

  Крім того, затверджено статут АТ “Українська оборонна промисловість” та положення про наглядову раду товариства. Про це представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук повідомив у Telegram, пише biz.censor.net.

  “Встановлено, що статутний капітал товариства становить 237 млн гривень і формується за рахунок майна державного концерну “Укроборонпром” згідно з додатком 1 до акта приймання-передачі майна до статутного капіталу товариства”, – додав Мельничук.

  Ухвалена ще у довоєнному 2021 році реформа “Укроборонпрому” передбачає формування трирівневої вертикально-інтегрованої структури управління й відбуватиметься у три етапи. На першому концерн буде перетворено на акціонерне товариство. Під час другого державні, зокрема казенні, підприємства стануть акціонерними товариствами або товариствами з обмеженою відповідальністю. Третій етап передбачає створення галузевих науково-виробничих об’єднань.

  Реформа покликана реалізувати потенціал оборонних підприємств, підвищити їхню ефективність, провести фінансове оздоровлення, подолати технологічний розрив з провідними оборонними компаніями світу, залучати інвестиції, зокрема іноземні, здійснювати трансфер технологій, створювати спільні підприємства із закордонними партнерами тощо.

  Планується, що ані концерн, ані жодне з його підприємств-учасників під час реформи приватизовано не буде: 100% акцій правонаступника ДК “Укроборонпром” надалі належатимуть державі в особі Кабінету міністрів України, а 100% акцій або часток у статутному капіталі реорганізованих державних підприємств прямо або опосередковано належатимуть правонаступнику концерну.

  НАГАДУЄМО:

 

СБУ виявила і знешкодила підпільні осередки КПРС в Україні