Україна може стати членом НАТО, а може тільки приєднатися…

  Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг приватно пропонував погодитися з тим, що Україна може приєднатися до НАТО після війни без виконання плану дій щодо членства. Про це пише Politico. ПДЧ є рядом військових і демократичних реформ, які країна-заявник має провести перед вступом до Альянсу.

  “Усунення перешкоди ПДЧ прискорює намагання України стати союзником, але не дає будь-яких термінів чи гарантій того, що Київ зрештою отримає одностайне схвалення свого членства. Це не відповідає бажанням України приєднатися одразу ж, але сприяє тому, щоб вони зрештою справдилися”, – зазначає видання.

  Більш того, цей план викликав схвалення Білого дому. Президент США Джо Байден заявив, що “відкритий” для цього плану під час зустрічі із главою Альянсу у Вашингтоні у вівторок. Підтримка США як найважливішого члена НАТО має велике значення для відмови від вимог ПДЧ.

  “Якщо це те, чого Америка дійсно хоче, вони можуть досягти цього”, – сказав чиновник однієї з країн НАТО.

  У п’ятницю Столтенберг підтвердив позицію, згідно з якою “всі союзники згодні з тим, що Україна стане членом НАТО”:
На саміті у Вільнюсі ми збираємося обговорювати не запрошення, а як нам наблизити Україну до НАТО. І я впевнений, що ми знайдемо добре рішення”, – сказав глава Альянсу.

НАГАДУЄМО:

Президент ЮАР та його прес-секретар  плутаються у свідченнях