У Таджикистані тривають командно-штабні військові навчання Регіональна співпраця-22

  У Таджикистані 10 серпня 2022 року розпочалися командно-штабні військові навчання «Регіональна співпраця-22». У них беруть участь представники зі США, Таджикистану, Казахстану, Киргизстану, Монголії, Пакистану та Узбекистану.

 

  Навчання триватимуть 10 днів – до 20 серпня. У рамках навчань Таджикистан та США мають провести п’ятиденний двосторонній компонент польових навчань у навчальному центрі “Фахрабад”.

  
  Військові КШН «Регіональна співпраця» – це щорічні навчання, спрямовані на зміцнення багатонаціональних зусиль із забезпечення стабільності, боротьби з тероризмом, а також на розвиток співробітництва та спільних комбінованих можливостей серед держав Центральної та Південної Азії, США та інших країн-учасниць. Вони проводилася щорічно з 2004 року в одній із країн-учасниць, у тому числі й у США, до початку пандемії COVID-19.

 

Заставка НАГАДУЄМО

    Під час КШН відпрацьовують координацію, синхронність дій та оперативне реагування на виклики і загрози. Вони сприяють зміцненню регіональної безпеки та стабільності, підвищенню національних можливостей з перехоплення переміщуваної зброї, терористичних елементів та наркотиків.

 

  Напередодні навчань командуючий Центральним командуванням США генерал Майкл Курилла відвідав Душанбе і зустрівся з президентом Таджикистану Емомалі Рахмоном. Він нагадав, що «за останні 30 років США надали Таджикистану допомогу в сфері безпеки на суму понад $330 мільйонів».

 

Заставка НАГАДУЄМО

  Звичайно – ні КНР, ні РФ не подобається подібне “загравання” Душанбе з Вашингтоном. Москва, війська якої повністю “загрузли в СВО” (агресія РФ проти України – ред.), змушена була цього разу все “мовчки проковтнути”. Лише вустами деяких експертів-пропагандистів було озвучено, що «тренування американських солдатів у “трикутнику інтересів” трьох країн — Росії, Китаю та Афганістану, — є недоречними». Російські експерти-пропагандисти зазначили, що ці навчання послаблюють ОДКБ та роль РФії в цьому регіоні.


  Незмінний президент Таджикистану Емомалі Рахмон, маючи за сусіда талібів у Афганістані, змушений “проводити багатовекторну політику”. Реальна загроза з боку Афганістану змушує Таджикистан думати про свласну безпеку, спираючись на партнерів, які мають у цьому “свій інтерес”.

 

  Таджицьке керівництво поводиться хоч і цинічно, але прагматично та розумно. Душанбе поки що вдається досить вдало використовувати конкуренцію “великих держав”, які прагнуть допомогти таджикам у забезпеченні їхньої безпеки.


Аслан Дзітоєв, НОВА: новини ветеранів АТО/ООС

 

Заставка НАГАДУЄМО