У Судані триває протистояння між військовими і найманцями, – Al Jazeera

   У Судані триває третій місяць війна між армією Судану і Силами швидкого реагування (RSF). Губернатора штату Західний Дарфур Хаміса Абакара викрали і вбили після телевізійного інтерв’ю, в якому він публічно звинуватив воєнізовані Сили швидкого реагування(RSF), які мають тісні зв’язки з ПВК “Вагнер”, та і союзних арабських бойовиків у масових вбивствах цивільних, які він назвав “геноцидом”, і закликав міжнародну спільноту допомогти зупинити кровопролиття. Про це повідомила Al Jazeera.

  «Цивільних людей убивають безладно і у великих кількостях», — сказав Хаміс Абакар телеканалу Al Hadath, закликаючи міжнародну спільноту втрутитися, щоб захистити людей в Ель-Генейні, столиці Західного Дарфуру.

  Кадри, які поширювалися в соціальних мережах пізно ввечері в середу, показали групу озброєних людей, деякі з яких одягнені у форму RSF, які затримують Губернатора Західного Дарфуру . На інших роликах нібито показано губернатора на землі з ранами на шиї та обличчі.

  Вбивство Хаміса Абакара спричинило нову хвилю ескалації конфлікту. Війна в Судані між командувачем армії Абделем Фаттахом аль-Бурханом і командувачем RSF Мохамедом Хамданом «Хемедті» Дагало вже змусила більше двох мільйонів мирних мешканців залишити свої домівки.

У Судані спроба військового перевороту – тривають вуличні бої

  В четвер  RSF виступили із заявою, в якій засудили «вбивство Абакара… злочинцями на тлі триваючого племінного конфлікту в штаті». В заяві сказано, що: «Ми (RSF – ред.) вважаємо військову розвідку Судану, крило Збройних сил Судану (SAF), і її радикальних ісламістів, що пов’язані з колишнім режимом диктатора Омара аль-Башира, відповідальними за розпалювання цього конфлікту шляхом озброєння племен».

  Воєнізоване угруповання RSF заперечує будь-яку причетність до нападів на мирних жителів у Дарфурі, але біженці , які давали інтерв’ю Al Jazeera минулого місяця в поселеннях у Чаді, сказали, що бачили чоловіків саме у формі RSF, які діяли разом із арабськими збройними групами. Біженці також заявили , що насильство спалахнуло в їхніх містах і селах після того, як армія або місцева поліція пішли, утворивши вакуум влади, який і заповнили арабські ополченці. Жоден житель не сказав, що армія їх захищає.

  Організація Об’єднаних Націй заявила в середу, що конфлікт у Судані спричинив переміщення понад 2 мільйонів людей , а ескалація нападів у Дарфурі може бути визнана «злочинами проти людства» і … “висловила занепокоєння”.

Із Судану вигнали спецпредставника ООН

  Елементи геноциду спостерігались у Дарфурі ще на початку “нульових”, коли етнічні африканці повстали, звинувативши в дискримінації уряд Хартума, в якому  переважають араби. Уряд колишнього президента Омара аль-Башира звинуватили у  озброєння місцевих кочових арабських бойовиків, відомих як Джанджавід, які нападали на мирних жителів. 20 років тому мільйони були вимушені рятуватися втечею, а приблизно 300 000 були вбиті під час нападів, приписуваних бойовикам Джанджавід, яких в 2017 році легалізували як RSF.

НАГАДУЄМО:

Перемир’я скінчилось, в Судані знову почалися запеклі зіткнення між армією і СШР